Facebook Pixel

Хроніка економічної війни світу проти Росії: на відновлення економіки агресору відводять 10 років

Після нападу на Україну Росія зіткнулася з економічними проблемами та санкціями з боку багатьох країн і міжнародних організацій. У самій РФ влада називає це економічною війною. The Page підготувало добірку останніх повідомлень про це на 26 квітня.

Економіка

Росії знадобиться 10 років на те, щоб на тлі санкцій Заходу відновити свою економіку до рівня 2021 року, вважають аналітики S&P Global Market Intelligence.

Менеджмент московського аеропорту «Внуково» вирішив скоротити майже 5% персоналу. Раніше повідомлялося, що через непросту ситуацію в авіагалузі аеропорт почав скорочувати витрати, увів режим простою та режим неповного робочого часу для співробітників, припинив наймати нових працівників.

Компанія Jaguar Land Rover фактично йде з Росії. Вона скорочує майже весь штат і залишає лише мінімум людей для юридичного закриття місцевого представництва.

Volvo Cars почала скорочувати російський офіс. Проте компанія розраховує продовжити гарантійну підтримку своїх автомобілів і готова оплачувати ввезені в обхід правовласника запчастини. На паралельний імпорт розраховують і інші автовиробники.

Транскордонна онлайн-торгівля у РФ у березні скоротилася вдвічі проти аналогічного періоду 2021 року. Обвал експерти пов'язали з відмовою Visa та Mastercard від обслуговування росіян.

За лютий – березень будматеріали подорожчали на 29,5%, оздоблювальні матеріали – на 48,5%, інженерне обладнання – на 43,2%. У відповідь уряд РФ пропонує обмежити на них націнку та спростити процедуру виходу на ринок нових матеріалів і конструкцій.

У Євросоюзі відновлюють закупівлю нафти в ОАЕ на тлі підготовки до санкцій щодо російської нафти. Танкер, на якому перша партія нафти з ОАЕ прибуде до Великої Британії, символічно називається Moscow Spirit («Дух Москви»). На початку травня він має доправити 1 млн барелів нафти. Це будуть перші постачання з ОАЕ до Європи за два роки.

Polymetal, другий за розміром виробник золота в Росії, відклав початок реалізації нового золоторудного проєкту в Красноярському краї на рік — півтора. Це зроблено для того, щоб переробити проєкт під китайське обладнання.

Азербайджан не розплачуватиметься за газ, що імпортується з Росії, у рублях, заявили в державній нафтокомпанії SOCAR.

У перші два тижні квітня кількість рекламодавців у федеральному телеефірі, як порівняти з минулим роком, зменшилася майже в півтора раза – з 286 до 197. Ще більше скоротилася кількість рекламованих брендів – в 1,8 раза.

reklama-na-tv.jpg

Санкції

Міністерство внутрішніх справ Польщі ввело санкції щодо 15 фізичних і 35 юридичних осіб із РФ. До переліку, зокрема, потрапили «Газпром», «Новатек», «Акрон». У списку фізосіб — Олег Дерипаска, засновник Wildberries Тетяна Бакальчук, співвласник «Альфа-груп» Михайло Фрідман, гендиректор Kaspersky Євген Касперський, власник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов, засновник «1С» Борис Нуралієв та інші.

ЄС обговорює запровадження обмеження цін на нафту з Росії замість повного ембарго. Таке рішення може знизити доходи Москви, але не зашкодить енергобезпеці Європи.

Суспільство

Ціни в аптеках у багатьох регіонах зросли в кілька разів через «незрозумілу жадібність комерсантів», заявив генпрокурор РФ.

Сервіси психологічної підтримки росіян зафіксували зміну тем, що хвилюють їхніх клієнтів. З лютого частка консультацій про особисті відносини, а також про саморозвиток і вигорання знизилася. Водночас зросла кількість звернень щодо тривожності та неконтрольованої агресії.

Французький режисер Мішель Хазанавічус, автор зомбі-комедії «Z (Comme Z)», що відкриває цьогорічний Каннський фестиваль, змінив оригінальну назву фільму після звернення Українського інституту. Фільм вийде в Каннах під своєю міжнародною назвою Final Cut («Фінальна різанина»).

За останні два місяці 26% росіян перейшли з іноземних відеосервісів на російські аналоги. Водночас 23% користувачів різних стримінгових платформ у цей період взагалі тимчасово скасували всі чинні підписки.

Подякувати 🎉