
Дія для бізнесу: корисні функції для ФОП. Фото: Дія
Платформу та застосунок «Дія» запустили у 2020 році. Діджиталізація торкнулася не тільки звичайних громадян, які можуть отримати ковідні сертифікати, замінити права чи отримати 1000 грн від держави, а й підприємців.
Громадяни можуть без проблем стати ФОП у «Дії», сплатити податки та навіть отримати консультації щодо бізнесу. розібрався чим «Дія» може бути корисна підприємцям.
Відкрити та закрити ФОП у «Дії»
Через застосунок «Дія» можна відкрити ФОП. Для цього потрібно пройти реєстрацію та увійти у свій акаунт на порталі. Після цього потрібно у розділі послуг вибрати «Відкриття ФОП» та заповнити форму.
Ті дані, які ви вже раніше внесли на порталі автоматично підтягнуться. Однак їх все одно варто перевірити. Після заповнення необхідних документів ви отримаєте повідомлення про відкриття ФОП. Не забувайте, що для ведення бізнесу потрібно зробити електронний підпис.
Також у «Дії» можна й закрити ФОП, цю послугу можна знайти у розділі «Підприємництво». Для закриття бізнесу потрібно натиснути на кнопку «Замовити за 2 хвилини», після чого система покаже підприємцю основну інформацію. Її потрібно перевірити та йти далі. Після цього на сторінці підприємця з'явиться заява про закриття ФОПу, її потрібно підписати за допомогою цифрового підпису.
«Дія. Бізнес»
На спеціальному порталі «Дія.Бізнес» підприємці можуть отримати аналітику українського бізнесу. Цей інструмент допоможе приймати ефективні рішення. Крім того, портал має такі функції:
- Довідник або енциклопедія для підприємців. У ньому можна знайти корисну інформацію для бізнесу. Довідник створений за допомогою матеріалів профільних державних органів та найбільших компаній.
- Каталог бізнес-ідей. У цьому розділі майбутні підприємці зможуть знайти і вибрати напрямок, скориставшись шаблонами. Він також містить повний перелік документів, які необхідні для відкриття того чи іншого бізнесу.
- Консультації. Бізнесмени можуть проконсультуватися з фахівцями за допомогою відеозв'язку. Консультації можуть бути платними або безкоштовними.
- Кейси. Цей розділ створено для натхнення — тут розробники зібрали історії успіху і вирішення проблем.
Сплата податків у «Дії»
Також у травні 2021 року на платформі та застосунку з'явилася функція подання податкової декларації платника єдиного податку. Також користувачі можуть сплатити податки через цей сервіс.
Отримати таку послугу можуть ФОПи 1-ї та 3-ї груп, які не мають найманих працівників, не сплачують ПДВ, не змінювали групу оподаткування з початку 2021 року та не перебувають у процесі припинення підприємницької діяльності.
На порталі «Дія» до згаданої категорії ФОПів можуть долучитися самозайняті особи, які ведуть незалежну професійну діяльність.
Електронний підпис у застосунку «Дія»
Також у «Дії» можна отримати електронний підпис. Щоб його зробити потрібно придбати сертифікат кваліфікованого електронного підпису в одному з пунктів надання послуг.
Після цього необхідно заповнити заяву з особистими даними. Також абонентам «Київстар» доступна можливість перетворити на токен власну SIM-картку на токен з електронним підписом. Сертифікат строком на рік коштує 300 грн, на два роки — 600 грн.
Також онлайн можна оновити сертифікат — достатньо просто заповнити форму.
Підписання документів онлайн у «Дії»
Ще однією корисною функцією є можливість підписати документи онлайн на порталі «Дія». Це можна зробити навіть без попередньої реєстрації. Для цього потрібно обрати у розділі послуг «Підписання документів».
Далі відкриється сторінка, де потрібно завантажити кваліфікований або цифровий електронний підпис з комп'ютера. Також підприємцю необхідно обрати центр сертифікації, який видав електронний підпис, та ввести пароль до нього. Після цього необхідно завантажити необхідний документ з комп'ютера.