Western Bid: як продати речі за кордон без власних майданчиків у міжнародних інтернет-магазинах

Ілюстрація: Олександр Шатов

Кожен українець, який продає чи планує продавати товари за кордон, має принаймні знати про Western Bid. Це торгова агенція, яка допомагає українським продавцям працювати з міжнародними майданчиками (Shopify, Etsy, eBay) та іноземними покупцями, приймати платежі та доставляти товари до дверей замовників у різних країнах світу. Крім того, у компанії є власний сервіс «Комок», за допомогою якого можна продавати за кордон не тільки власні вироби, але й антикваріат. Як це працює, розповідає Михайло Бірман, генеральний директор Western Bid.

Ви декларуєте, що за допомогою Western Bid продати речі на закордонних торговельних майданчиках може будь-хто. Це справді так?

Абсолютно. Це може зробити будь-яка людина, до того ж вам непотрібно вивчати ази сайтобудування або відкривати компанію за кордоном. Усе набагато простіше: ви можете зайти на іноземні маркетплейси через нас. Для цього ми організували проєкт, де кожен може принести свої вироби нам, а ми почнемо продавати їх через наші акаунти, зареєстровані в Америці.

Якщо ви вже пройшли процедури реєстрації, наприклад, на eBay чи Etsy, ми закриваємо будь-які питання, пов'язані з отриманням коштів від проданих товарів, а також пересиланням товарів замовнику. Ба більше, ми допомагаємо в разі виникнення проблем із покупцями на кшталт розбіжностей щодо отриманого товару чи повернення посилок. Буває так, що товар не підходить замовнику – на такий випадок ми маємо власний склад повернень. І службу підтримки, яка надасть кваліфіковану допомогу в будь-якій ситуації.

Хотів би зазначити: попри те, що відкриття нових магазинів на Etsy ускладнилося з 2021 року, ми знаходимо рішення для роботи на цьому майданчику для нових продавців. Також і для eBay, де кілька років тому суттєво змінилися фінансові налаштування, — ми забезпечуємо продавців недорогою, швидкою та ефективною логістикою.

- Ми надаємо комплексні рішення як для індивідуальних підприємців, так і для малих та середніх бізнесів, де працює команда. Фото надане партнером

Скільки можна заробити на продажу товарів за кордоном?

Ми колись робили прорахунки – у середньому людина, яка підтримує магазин, регулярно виставляє нові товари, оновлює асортимент і спілкується з клієнтами, заробляє від $1 500 на місяць. Хоча є чимало продавців, для кого така цифра – це щоденний заробіток. Це залежить від бажання, самоорганізації, обраної ніші, рівня дизайну та технологій і, звісно. від команди.

Звичайно, під час продажу необхідно заплатити комісії системі, де продано товар, а також фінансовій структурі, яка проводить транзакцію (зазвичай це PayРal). Ми, як агенція, також беремо невеликий відсоток – зараз це лише 4% від коштів, що надійшли. Загалом під час продажу потрібно враховувати, що на різні комісії йде від 11 до 15% залежно від обраного майданчика. Насправді це зовсім небагато – у багатьох продавців собівартість товару вкладається у 20 — 25% кінцевої роздрібної ціни, а для цифрових товарів ця цифра взагалі мізерна.

Головний ринок збуту – США? Як довго, до речі, товар іде покупцям із цієї країни?

США дійсно найпоширеніший ринок. Тут люди завжди багато купували на маркетплейсах, а під час пандемії та карантину кількість таких онлайн-продажів у країні зросла чи не втричі. До того ж тут дуже лояльні умови для імпорту. Щодо строків пересилки до США – до початку повномасштабного вторгнення ми доправляли товар з України експрес-доставкою за два — три дні. Якщо клієнт приніс товар, наприклад, до нашого пересильного центру в Києві у вівторок, у четвер він уже отримував підтвердження від покупця в Колорадо.

У компанії свій фулфілмент-центр у Флориді. Сюди клієнти присилають свої товари, щоб швидко доставити їх до покупця після отримання замовлення. Фото надане партнером

Зараз доставлення з України займає більше часу, але в нас є варіант і на цей випадок. Ми маємо дуже зручний головний офіс компанії в США: він розташований у Маямі, Флорида, сюди приходять консолідовані відправлення, які потім розходяться за американськими адресами. Почитайте про фулфілмент-центр на нашому сайті. Ми надаємо можливість продавати свій товар американцям прямо з Америки — достатньо лише переслати його на наш склад. Цим складом користуються як новачки, так і досвідчені продавці, щоб забезпечити своїм покупцям мінімальні строки доставлення. Повірте, у США є велика різниця між строком у два — три дні доставлення зі складу та двома тижнями очікування звичайного доставлення з України. Водночас ми навіть надаємо безплатне пільгове зберігання на 30 днів, і взагалі всі тарифи дуже демократичні.

Які ще країни, крім США, варті уваги?

З-поміж лідерів із продажу — Велика Британія, Німеччина, Франція. З-поміж неєвропейських країн можна назвати Канаду та Австралію.

У 2022 році ми виробили нові маршрути Європою, і це спростило доставлення та збільшило продажі Євросоюзом. Тут ми забезпечуємо документи для безболісного проходження митниці відповідно до всіх нововведень, як-от IOSS-номер, митний код продукту й навіть спеціальні вимоги щодо пакування для Німеччини.

Наскільки важко зараз відкрити власний магазин, яку допомогу в цьому надає Western Bid і чи є альтернатива такому відкриттю?

Так, якщо ми говоримо про Etsy, то відкриття магазину для продавця з України зараз пов'язано з додатковими труднощами. Але якщо людина серйозно налаштована на продаж – ми маємо рішення.

Кожний українець, що продає чи планує продавати товари за кордон, має принаймні знати про Western Bid. Фото надано партнером

Для відкриття магазину, наприклад на Shopify, жодних перешкод немає. Тут ми можемо допомогти з підключенням платіжної системи та забезпечуємо надійне пересилання.

Щодо альтернативи – вона теж є: це наш проєкт «Комок».

Ваші клієнти – майстри-одинаки чи дрібні підприємства? І як, до речі, оформлюється співробітництво з агенцією?

Ми надаємо комплексні рішення як для індивідуальних підприємців, так і для малих і середніх бізнесів, де працює команда. До речі, такі підприємства здатні виходити на серйозні продажі.

Western Bid працює офіційно, ми укладаємо договір, і ви отримуєте кошти за продажі на свій рахунок. Одночасно ми не тільки закриємо будь-які питання з пересиланням товару (до того ж найефективніше за часом і вартістю), але й посприяємо з розміщенням товарів на популярних майданчиках.

Що потрібно, аби почати продаж власних виробів за кордоном?

Якщо ви майстер своєї справи – усе, що вам потрібно зробити, це відірватися від улюбленої справи й зробити кілька організаційних кроків: зареєструватися, принести свій товар і виставити нові вироби скрізь, де можливо: на Etsy, eBay, «Комок» – і продовжувати це робити попри те, що продаж може не початися одразу. Утім, якщо ви робите щось краще за інших, продажі у вас будуть завжди, а найімовірніше – черга з охочих купити ваш товар за вигідною для вас ціною. Важливо не кидати свою справу, удосконалюватися й показувати плоди своєї роботи.

Western Bid надає всі можливості, щоб допомогти вам пройти всі етапи без особливих перешкод.

А якщо йдеться не про власні вироби, а про старовинні речі – що Western Bid може запропонувати в цьому разі?

eBay – практично ідеальне місце для продажу дрібниць, які для когось на іншому кінці земної кулі можуть виявитися вкрай цінними. Виставити речі на продаж на цьому майданчику доволі просто — за допомогою нашого проєкту «Комок». Антикваріат, старий баян дідуся, шахи, раритетні книги – це можна продати з нашою допомогою.

Якщо я вже маю покупця чи, навпаки. збираюся придбати товар, наприклад у США?

Якщо вам потрібне саме пересилання, варто придивитися до нашої системи West Parcel – вас приємно здивують ціни та умови роботи. Тобто ми можемо доставити вам товар зі США, якщо він не заборонений до пересилання.

Читати на The Page