Велика палата Верховного суду своїм рішенням зобов'язала Антимонопольний комітет (АМКУ) перевірити законність стягнення сервісного збору та винести остаточне рішення з цього питання, пише видання ubr.ua.
У разі виявлення порушень бізнесу можуть обмежити права на стягнення подібної плати. Перш за все, від цього можуть постраждати сервіси з продажу квитків. Їм, найімовірніше, доведеться змінювати своє ціноутворення, говорить старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.
Вимога суду стосується спору між приватною особою та приватним підприємством «В «Тікет» (воно ж — Concert.ua). Останнє у 2017 році було єдиним продавцем з продажу квитків на «Євробачення 2017». Через відсутность конкуренції сервісний збір стягувався в розмірі 10% вартості квитка. Хоча сама компанія не надавала жодної послуги, переконаний Кравець.
На підставі цього й зав'язалася суперечка, яку розглядав АМКУ — адже підприємство «В «Тікет» було монополістом у цій ніші, говорить він.
«Тоді АМКУ відмахнувся від заяви, справу зам'яли через відсутность ознак монополії та зловживань. З чим зараз не погодилася Велика палата Верховного суду», — додає партнер адвокатської компанії.
Суд у своєму рішенні зобов'язав комітет повторно розглянути відповідну заяву та прийняти законне та обгрунтоване рішення про початок розгляду справи або відмови у розгляді. Там теж йдеться про те, що рішенню АМКУ має передувати детальне опрацювання.
Видання пише, що якщо комітет дасть обґрунтовану відмову, то історія закінчиться. Але якщо «В «Тікет» визнають монополістом, а його сервісний збір без сервісу назвуть зловживанням, то йому доведеться повернути всім покупцям квитків на «Євробачення 2017» незаконний сервісний збір.
Крім цього, термін «сервісний збір» має бути обґрунтовано пояснений — щоб було розуміло, за яку послугу споживач платить. Де послуги немає — повинна бути комісія. «Усім Карабас.сом, Concert.ua та іншим сайтам доведеться змінюватися своє ціноутворення», — підсумував він.