Казахстан перший домігся компенсації за брудну російську нафту

Російський оператор магістральних нафтопроводів і нафтопродуктопроводів «Транснефть» домовився з казахським оператором магістрального нафтопроводу «КазТрансОйл» про суму збитку, що відшкодовується, за поставку забрудненої нафти. Компенсація складе $15 за барель. А загальна сума відшкодування за втрату якості сировини, простій і зберігання вийде близько $76 млн.

Про це повідомило Reuters.

Детальніше

  • Попадання до трубопроводу «Дружба» дихлоретану стало причиною псування 590 тис. тонн казахської нафти.
  • Узгоджена сума компенсації становить трохи більше 2% від чистого прибутку російського оператора за минулий рік — 225,4 млрд рублів (близько $3,6 млрд).
  • Казахська нафта становить приблизно 7-у частину від загального обсягу брудної нафти в трубопроводі.
  • Білорусь оцінила збиток «Мозирського нафтопереробного заводу» (НПЗ) через надходження забрудненої сировини в $20 млн. 28 червня віце-прем’єр Білорусії Ігор Ляшенко заявив, що Білорусь може звернутися до суду, якщо Росія відмовиться від виплати компенсації.
  • Про суми компенсації країнам Європи, які отримали брудну нафту або не отримали сировину через припинення прокачування, поки невідомо.

Контекст

  • «КазТрансОйл» передав до російського трубопроводу чисту нафту, а на виході в порту Усть-Луга споживачі вже отримували забруднену сировину. Тепер казахський оператор відшкодує збиток покупцям після отримання компенсації від російської сторони.
  • У квітні нафта Urals з Росії була забруднена хлорорганическими сполуками. Нафтопроводом «Дружба» вона поступила на білоруський НПЗ. Білорусь призупинила прокачування нафтопродуктів до Польщі, України та балтійських країн.
  • Якісна російська нафта почала надходити до Білорусі 2 травня. 27 травня Білорусь повернула Росії понад 80 тис. тонн забрудненої нафти. Весь обсяг забрудненої нафти, який скупчився в трубопроводах Росії, Білорусі, України та Польщі, оцінюється в 5 млн тонн.
  • Експортовану нафту навмисне забруднили хлорорганічними сполуками, заявляли в «Транснафті». Джерело потрапляння — пункт прийому нафти в Самарській області. За фактом інциденту було порушено кримінальну справу про умисне забруднення нафти, в рамках якого затримали чотирьох осіб. Але пізніше стало відомо, що в ньому звинувачуються шість.
  • Першим про відшкодування компенсації втрат від поставок забрудненої нафти в квітні заявив білоруський «Мозирський НПЗ». Він захотів отримати від «Роснефти» $155 млн. Також з претензіями звернувся польський переробник Orlen — він вимагає $450 тис. за недопоставку нафти в квітні.
  • 11 червня глава «Роснафти» Ігор Сєчін попросив віце-прем’єра РФ Дмитра Козака прискорити виплату компенсації за «брудну» нафту.

Читати на The Page