Facebook Pixel

Український ринок електромобілів знову впав у сплячку

МВС розкрило статистику реєстрації електромобілів у травні. Фото: Сергій Суховський

МВС розкрило статистику реєстрації електромобілів у травні. Фото: Сергій Суховський

Останній місяць весни став холодним душем для продавців електромобілів. Усього українці зареєстрували 622 батарейних автомобіля — на третину менше, ніж у травні минулого року. Головна причина — різке подорожчання американських «електричок», що пов'язано з дефіцитом нової техніки на ринку США через пандемію. З них новими були лише 66 автомобілів — на 36% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Традиційно найзатребуванішим електрокаром став Nissan Leaf — наші співвітчизники придбали 186 хетчбеків — більше, ніж сусідів з top-5 разом узятих. Крім нього, до першої п'ятірки ввійшли Tesla Model 3 (66 шт.), Audi E-Tron (33 шт.), Model S (32 шт.) І Chevrolet Bolt (29 шт.).

Реєстрації електрокарів в Україні в травні 2021 року. Інфографіка: Укравтопром

Реєстрації електрокарів в Україні в травні 2021 року. Інфографіка: Укравтопром

У секторі комерційного транспорту картина більш однозначна: з 32 розвізних вантажівок новою виявилася тільки одна. Позитивним трендом можна визнати хіба що невеликий (+ 14%) сплеск інтересу на тлі торішнього травня. Чи був він епізодичним, покаже осінь — влітку попит на таку техніку помітно падає. Як і раніше, найпопулярнішим «комерсантом» став Renault Kangoo ZE — 24 реєстрації.

Telegram Logo

Всього ж за перші п'ять місяців свої перші українські номери отримало трохи більше 3 тис. електромобілів — на 12% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Частка нових «електричок» залишилася колишньою — 10%. Але ситуація напевно зміниться вже в червні — зараз офіційні дилери Nissan якраз отримують «ліфи» новітнього покоління.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини