Facebook Pixel

Ювілей Богдана Ступки. Топ-5 відео з улюбленим українським актором

Життя

27 серпня Богдану Ступці виповнилося б 80 років. День народження в нього був в один день із мамою. В одному з інтерв'ю Богдан Сильвестрович розповідав, що після війни сім'я жила бідно й цю дату не святкували, але родичі однаково приходили вітати іменинників, проте частіше 28 серпня, на свято Успіння Пресвятої Богородиці (маму звали Марія).

27 серпня 2021 року Богдану Ступці виповнилося б 80 років. Фото: УНІАН

27 серпня 2021 року Богдану Ступці виповнилося б 80 років. Фото: УНІАН

Актор говорив, що років до 50 любив день народження, а потім кожен раз думав, що став на рік старше, а життя підійшло до другої половини. Щоправда, зізнавався, що однаково чекав на подарунки, як у дитинстві.

Геніального актора не стало дев'ять років тому. Але в нас залишилися його фільми, записи спектаклів і відеоролики. The Page Style вибрало топ-5 кращих відео з Богданом Ступкою.

Вірш Ліни Костенко «Крила»

У цього відео понад 2 мільйони переглядів. Найулюбленіший сучасний український актор читає вірш найулюбленішої сучасної української поетеси. І не просто читає, а проживає його в кадрі. До мурашок.

П'ять років тому на честь 75-річчя Богдана Ступки цей твір прочитали популярні актори театру й кіно. У ролику використовували старий запис і змонтували його так, щоб Ступка теж був присутній у кадрі.

Вистава «Тев'є-Тевель»

Спектакль за Шолом-Алейхемом «Тев'є-Тевель» — один із найпопулярніших у репертуарі театру імені Івана Франка. Квитки на нього розпродували в одну мить, а деякі глядачі дивилися спектакль по кілька разів. Усі грали чудово, але Богдан Ступка в ролі молочника Тев'є був геніальний. Зал сміявся і плакав разом з акторами — це було щось неймовірне! Цю роль (разом із ролями дяді Вані з однойменної п'єси Чехова та Миколи Задорожного з п'єси «Украдене щастя» Франка) Ступка вважав найвдалішими. А виставу «Тев'є-Тевель» називав «Біблією, розказаною на прикладі однієї сім'ї».

Фільм «Вогнем і мечем»

У фільмі Єжи Гоффмана «Вогнем і мечем» Богдан Ступка зіграв Богдана Хмельницького. Актора дуже критикували за те, що він знявся в антиукраїнському фільмі. Ступка розповідав, що одразу погодився на роль — він хотів показати Хмельницького складним, але позитивним персонажем. На його думку, цю роль не можна було віддавати польському акторові, бо для українців Хмельницький — національний герой, а для поляків — зрадник. Ступка вирішив, що зіграє Богдана так, як він його розуміє, і тоді його персонажа приймуть навіть поляки.

Рекламний ролик «Любіть Україну»

Цей ролик — дебют Богдана Ступки в рекламі. Зняли його за один день, потім нарізали відео, додали картинки й наклали начитування. У ролику актор розповідає про те, що бачив багато країн, але любить Україну. Замовники реклами з компанії «Київстар» побачили в Ступці символ української культури й особистість, яка об'єднує країну. А Богдану Сильвестровичу сподобався сценарій — за те, що він був не пафосним, а життєвим.

Кліп «Бумбокс» «Наодинці»

Насправді Богдан Ступка не знімався в кліпі гурту «Бумбокс». Кадри з актором у «Наодинці» — з фільму Володимира Лерта «Відторгнення». Соліст «Бумбокса» Андрій Хливнюк товаришує з Лертом, він знайшов хорошу пісню, яка підходила до фільму за тематикою. Зрештою зняли кліп, співзвучний «Відторгненню», куди й потрапили кадри з фільму. Режисер розповідав, що Богдану Сильвестровичу сподобався сценарій «Відторгнення» і він погодився там зіграти. А от якби легендарний актор розкритикував сценарій, Лерт цей фільм не знімав би.

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні Життя

Фільми, серіали та TV: топ-7 найкращих онлайн-кінотеатрів в Україні

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу Життя

Топ-7 ґаджетів для спорту та фітнесу

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі Життя

Як золота рибка. Закордонні тури для українців подорожчали вдвічі