Facebook Pixel

50-річчя Porsche Design: два хронографи, капсульна колекція аксесуарів і ювілейний спорткар

Мода

Chronograph 1–911 50 Years of Porsche Design та Chronograph 1–1972 Limited Edition.. Фото: pd

Chronograph 1–911 50 Years of Porsche Design та Chronograph 1–1972 Limited Edition.. Фото: pd

До свого півстолітнього ювілею виробник предметів розкоші Porsche Design зробив те, що в нього виходить найкраще, — хронографи. Австрійці перевидали свою першу модель відразу у двох лімітованих версіях.

У 1972 році Фердинанд Олександр Порше, який намалював культовий спорткар Porsche 911, залишив тепле місце в сімейній компанії заради вільної творчості. У рідному Целль-ам-Зее він заснував студію дизайну з метою поширити принципи та дух Porsche на повсякденні речі, що оточують клієнтів марки.

«Коли дизайнерська філософія така успішна, як наша, чому її потрібно обмежувати лише автомобілями? — міркував Порше-мол. — Ми перенесли нашу пристрасть до досконалості в безліч інших сфер життя, в результаті чого з'явився широкий діапазон ексклюзивних предметів та аксесуарів, що поєднали в собі справжню якість Porsche, революційний дизайн і класичну елегантність».

Модель Chronograph 1-911 50 років Porsche Design. Фото: pd

Модель Chronograph 1-911 50 років Porsche Design. Фото: pd

Нині Porsche Design — це бренд аксесуарів преміум-класу, чия продукція (одяг, аксесуари, годинник, спортінвентар) легко ідентифікується за технічними інноваціями та позачасовою пуристською естетикою.

«Якщо думати над функцією будь-якої речі, то часто її форма іноді виходить сама собою, — описував професор Порше підхід, якого і сьогодні дотримуються інженери та дизайнери Porsche Design. — Гарний дизайн має бути чесний».

До гарних дат заведено робити дорогі подарунки. Але найкращий подарунок той, що зроблений своїми руками. Тому разом із підрозділом Porsche Classic австрійці вдихнули друге життя в спорткар 911 S 2.4 Targa, випущений якраз на рік заснування дизайн-студії.

Цілком відповідно до законів hommage-жанру була розроблена сучасна інтерпретація рестмода під назвою 911 Edition 50 Years Porsche Design. Технічно вона майже ідентична до 480-сильної 911 Targa 4 GTS, але має особливе оформлення кузова з багатьма дизайнерськими фішками.

Щоправда, ці фішки не так вже й легко роздивитися, оскільки всі вони радикально чорного кольору аж до... гальмівних супортів. Вишукано-похмуру картину пожвавлюють лише вставки в сидіннях із характерного матеріалу 70-х Sport-Tex із шаховим малюнком. Ще одне відсилання до минулого — червона секундна стрілка на циферблаті годинника Porsche Design Subsecond.

Chronograph 1–911 50 Years of Porsche Design та Chronograph 1–1972 Limited Edition. Фото: pd

Chronograph 1–911 50 Years of Porsche Design та Chronograph 1–1972 Limited Edition. Фото: pd

Ювілейна версія спорткара буде випущена серією 750 екземплярів. Вона вже доступна для замовлення в Україні за ціною від 6,92 млн грн.

Звідки така пристрасть до чорного? Спорткари повторюють колірне оформлення найпершого продукту дизайн-студії — годинник із нехитрим ім'ям Chronograph I. Як і стиль найпершого Porsche 911, хронограф від заводної головки до застібки ремінця намалював Бутці Порше.

Зрозуміло, австрійці не відмовили собі в задоволенні зробити оммаж першої моделі. До того ж одразу у двох версіях: Chronograph 1–911 50 Years of Porsche Design і Chronograph 1–1972 Limited Edition. Зберігши колишній форм-фактор корпусу (40,8 мм), вони замінили іржостійку сталь на титан, а мануфактурний калібр — на більш сучасний механізм WERK 01.140 із ротором PD-Icon, функцією зворотного ходу та 48-годинним запасом ходу.

Принципова відмінність — у задній кришці. У першому варіанті вона виконана із сапфірового скла, завдяки чому можна милуватися хронографом. У другому — з металу. У всьому іншому буквально все, від порядкового номера до ротора підзаводу у формі колісного диска, підкреслює зв'язок хронографа з ювілейним суперкаром. Перший із хронографів ітиме на додачу до автомобіля, а другий випустять серією в 500 екземплярів за ціною $7,7 тис.

Ювілейну пропозицію доповнюють лімітовані капсульні колекції модного одягу та взуття плюс багажне приладдя та аксесуари.

Chronograph I 1972 Limited Edition 50 років Porsche Design. Фото: pd

Chronograph I 1972 Limited Edition 50 років Porsche Design. Фото: pd

Найперша продукція Porsche Design – Design Chronograph I 1972 року. Фото: pd

Найперша продукція Porsche Design – Design Chronograph I 1972 року. Фото: pd


Відреставрований Porsche 911 S 2.4 Targа та Porsche 911 Edition 50 Years Porsche Design. Фото: pd

Відреставрований Porsche 911 S 2.4 Targа та Porsche 911 Edition 50 Years Porsche Design. Фото: pd


Bentley Flying Spur Hybrid: останній бензиновий седан бренду Життя

Bentley Flying Spur Hybrid: останній бензиновий седан бренду

CUPRA Formentor: іспанська альтернатива BMW X1, Jaguar I-Pace і Porsche Macan Життя

CUPRA Formentor: іспанська альтернатива BMW X1, Jaguar I-Pace і Porsche Macan

Girard-Perregaux, Breitling і TAG Heuer випустили хронографи на честь культових спорткарів Мода

Girard-Perregaux, Breitling і TAG Heuer випустили хронографи на честь культових спорткарів