Facebook Pixel

Як купити квартиру в новобудові онлайн

Українські девелопери в період карантину активно впроваджують технології онлайн-продажів новобудов. Тепер всі етапи – починаючи з перегляду шоу-румів та екскурсій комплексом і закінчуючи підписанням договору купівлі-продажу квартири – можна здійснити за допомогою сучасних технологій.

Купити квартиру онлайн сьогодні практично так само просто, як замовити доставку продуктів або улюблену страву з ресторану. Головне – не помилитися у виборі забудовника житлового комплексу, що, втім, лишається актуальним в усі часи.

Де обрати квартиру онлайн

Якщо ви абсолютно не знаєте, з чого почати, то алгоритм залишається практично незмінним: визначтеся з бюджетом, типом і площею квартири, з вимогами щодо району, інфраструктури, локації, додаткових сервісів – і вперед вивчати забудовників та їхні комплекси.

Для того, щоб подивитися на новобудови Києва, не обов'язково порушувати режим самоізоляції. Щоб допомогти всім без винятку – і покупцям, і забудовникам – в період тривалого карантину з вибором і купівлею квартири, компанія ЛУН.u , найбільший каталог новобудов в Україні, досить швидко виклала ряд корисних функцій.

Насамперед, для деяких ЖК, де забудовник передбачив таку можливість, дали посилання на онлайн-камеру, щоб стежити за ходом будівництва. Додали на сайт шоу-руми, де можна в режимі реального часу прогулятися квартирою з оздобленням.

За період карантину команда встигла попрацювати і з плануванням. Тепер воно в 3D, щоб можна було краще уявити майбутнє житло. Додали незасклений балкон і можливість вийти на терасу, визирнути з кожного вікна й оцінити вигляд.

Під час віртуальної прогулянки доступна можливість перенести себе в ранок, день або вечір, щоб краще зрозуміти, який вигляд буде в реальній квартирі. Режим присутності забезпечено.

Є можливість переглянути ціну в доларах у пропозиціях усіх ЖК. Одразу додали всі діючі акції на сторінку комплексу до таблиці цін, актуальну інформацію про наявність кредитів, розстрочки, умов погашення, а також новини про роботу відділів продажів на карантині та інше.

Зв'язатися з забудовниками можна за допомогою Viber і Skype. На сторінках ЖК є актуальні посилання для зв'язку.

У персональному кабінеті зберігаються всі обрані планування, є можливість порівняти кілька ЖК.

Алгоритм купівлі квартири у режимі віддалення

Після того, як ви вивчили ринок вздовж і впоперек, прочитали різні форуми, експертні блоги, ЗМІ про вподобані комплекси та забудовників, саме час познайомитися ближче з ЖК зі свого списку.

І тут вже м'яч на стороні девелоперів: їхнє завдання – безболісно створити за допомогою технологій можливості для переглядів, спілкування, віртуальних екскурсій, підготовки й оформлення угоди в режимі реального часу. Однак далеко не всі забудовники встигли створити повноцінну інфраструктуру для переходу на онлайн-продаж за період карантину.

А ті, хто зумів відтворити увесь ланцюжок особистого спілкування з клієнтом у діджиталізованому світі, вже точно не пошкодував.

Механізм віддаленої купівлі квартири виглядає приблизно так:

Етап 1. Знайомство з комплексом

Вивчення сайту, віртуальна екскурсія, індивідуальна консультація менеджера в режимі питання-відповідь, відеозв'язок, демонстраційні матеріали про ЖК та планування тощо.

Етап 2. Вибір квартири

Виходячи з потрібних характеристик, розрахунок вартості, вивчення умов купівлі та спеціальних пропозицій.

Етап 3. Бронювання квартири

Менеджер відділу продажів закріплює за покупцем квартиру на певний строк.

Етап 4. Підготовка договору купівлі-продажу

Все відбувається в онлайн-режимі з відправкою договору для ознайомлення покупцю.

Етап 5. Підписання договору купівлі-продажу квартири

Якщо немає корегувань і доповнень – підписання договору купівлі-продажу за допомогою електронного цифрового підпису, доставка фізичного договору кур'єром або реальна операція в режимі підвищеної безпеки. Кому як зручно.

Познайомившись з комплексом, вивчивши інформацію у відкритих джерелах і на сайті, потрібно знайти людину, яка відповість на всі ваші запитання. Це можна зробити різними способами.

Наприклад, у групі компаній DIM онлайн-консультації проводять за допомогою телефонного дзвінка або через онлайн-платформу. У заброньований день і дату з покупцем зв'язується менеджер за допомогою двох основних каналів зв'язку.

Перший — Viber, який є практично в кожному телефоні. Водночас при бажанні відеозв'язок може бути одностороннім, тільки з боку менеджера, а покупець підключає тільки аудіо та відчуває себе розслаблено.

«Другий інструмент — це Google Hangouts, у якого більш широкий презентаційний функціонал. Є можливість безпосередньо під час спілкування демонструвати документи, фото- та відеозвіти будівництва, 3D-тури та інші матеріали, які допомагають зробити вибір», — розповіли в компанії.

Перевели в онлайн увесь шлях клієнта і в компанії Saga Development. Безпосередньо з сайту ЖК покупець може перейти в месенджер (Viber або Telegram). У менеджерів є електронні презентації проєктів, якими замінили паперові буклети.

Є можливість онлайн обрати бажане планування квартири, погодити умови договору та підписати його.

«Клієнтам подобається користуватися можливостями онлайн-сервісів купівлі житла, але вони все ще віддають перевагу поїздці в офіс для підписання угоди», — розповідає комерційний директор Saga Development Володимир Даниленко.

Забудовник «Інтергал-Буд» до питання купівлі квартири онлайн підійшов комплексно. Ще у перші дні карантину компанія запропонувала ланцюжок інфраструктури для віддаленої комунікації та взаємодії.

Почали з того, що створили телеграм-канал, в якому публікують актуальні новини про комплекси. Туди також додають кожне нове відео про онлайн-екскурсії територією ЖК компанії, які проводять менеджери.

«На цих відео все відбувається точнісінько так само, як і під час особистої демонстрації: розповідь про комплекс, будівництво, інфраструктуру, рішення щодо планування, благоустрій тощо. Ми просимо покупця залишати питання і писати нам, якщо потрібні якісь уточнення та додаткова інформація», — ділиться досвідом комерційний директор компанії «Інтергал-Буд» Анна Лаєвська.

Ще одне правило компанії — публікувати стабільно у відкритому доступі динаміку будівництва, щоб майбутні мешканці та потенційні покупці могли переконатися, що будівництво триває.

За словами Лаєвської, темпи будівництва «Інтергал-Буд» складають в середньому 3-4 поверхи на місяць, і компанія не планує змінювати плани через карантин.

Не сидять склавши руки й інші забудовники. Адже зрозуміло, що від того, як просувається будівництво на карантині, як спілкуються з клієнтом і як йдуть продажі, безпосередньо залежатиме доля девелопера.

Загалом процес вибору квартири онлайн практично не відрізняється від традиційного.

«Якщо під час реального візиту менеджер показує планування на планшеті, то в дистанційному форматі запускає демонстрацію екрану та розповідає про особливості, відповідає на запитання. У готових ЖК є можливість провести екскурсію будинком завдяки камері смартфона», — пояснює Даниленко.

Як купити квартиру в новобудові онлайн безпечно: основні способи

Коли покупець визначився із ЖК та квартирою, то починається підготовка документів для подальшого підписання. Для оформлення угоди зазвичай потрібно тільки код і паспорт. І лише в окремих випадках можуть знадобитися документи, які підтверджують походження грошей.

«Наприклад, якщо клієнт — публічна особа, чиновник високого рангу або через вік не мав можливості самостійно заробити ці гроші», — уточнює Даниленко.

Такі випадки визначає закон, і вони не залежать від того, як відбувається купівля квартири – онлайн чи офлайн.

Є кілька способів придбати квартиру на самоізоляції: за допомогою цифрового друку, через доставку договору кур'єром або самому приїхати на угоду, де забудовник потурбувався про дотримання всіх норм безпеки.

У групі компаній DIM клієнтові запропонували кілька варіантів. Перший — приїхати та підписати угоду особисто. Відділи продажів працюють у штатному режимі, проте дотримуються всіх карантинних приписів і проводять зустрічі за попереднім записом.

Другий варіант — безконтактне підписання. Кур'єр привезе документи в зручне місце, а внесення грошей відбувається за допомогою онлайн-банкінгу.

Є шанс придбати квартиру, зробивши все онлайн.

У «Інтергал-Буд» вже підрахували, що процедура бронювання та купівлі квартири онлайн потребує у кілька разів менше часу. Компанія надає можливість підписати договір особисто або за допомогою електронного підпису.

У Saga Development розповіли, що майже рік працювали над впровадженням електронного документообігу, який став у нагоді в період карантину. Укласти угоду можна повністю онлайн за допомогою цифрового підпису.

«Комісія з фінмоніторингу дуже уважно стежить за верифікацією клієнтів, тому зараз є можливість укладати певні угоди», — попередив Даниленко.

У деяких випадках необхідно залучити до процесу адвоката. За бажанням клієнта в компанії пропонують таку послугу.

«Укладати за допомогою єдиної цифрової печатки нотаріальні договори поки що немає можливості», — нагадав Даниленко.

Найпростіший спосіб отримати електронну печатку, розповіли в Saga Development, — скористатися додатком «Приват24», але за умови, що у вас є картка Приватбанку.

«Потрібен активний аккаунт або потрібно створити його в системі електронного документообігу «Вчасно». Зробити це не складніше, ніж створити електронну поштову скриньку», — запевняє комерційний директор Saga Development.

Узгоджений варіант договору з електронною цифровою печаткою завантажується в систему «Вчасно», де необхідно вказати реквізити клієнта, наприклад, номер телефону або e-mail. Клієнт отримує його у своєму кабінеті, підписує та відправляє назад.

На що звертати увагу під час купівлі нерухомості через інтернет

Як бачите, купити квартиру на самоізоляції досить просто. Є, щоправда, кілька актуальних правил безпеки, які слід виконувати.

Ганна Лаєвська радить звертати увагу на динаміку будівництва забудовника, його досвід і портфель проєктів. Важливо, щоб компанія не зупиняла і не заморожувала проєкти в період труднощів, а виконувала взяті на себе зобов'язання.

Водночас сам комплекс має бути з цікавою концепцією форматів, розвиненою інфраструктурою, продуманою концепцією та екосистемою ЖК. Головна цінність і критерій — комфортне середовище для життя, праці, розвитку, виховання дітей, розваг.

У групі компаній DIM радять тому, хто вирішив придбати квартиру онлайн, насамперед переконатися, що документи коректно оформлені та повністю відповідають вимогам законодавства, особливо це стосується зобов'язань забудовника щодо подальшої передачі готового об'єкта інвестування, тобто квартири.

Якщо раптом ви знайшли квартиру мрії, але не готові підписувати угоду онлайн за допомогою будь-якого з перерахованих способів, то деякі забудовники пропонують онлайн-бронювання квартири до кінця карантину. Таку спецпропозицію мають, скажімо, «Інтергал-Буд» і група компаній DIM.

Купити через інтернет квартиру в новобудові безпечно можна, якщо розібратися, у кого купуєш, вивчити дозвільну документацію, познайомитися ближче з історією девелопера на ринку. Це слід робити незалежно від того, купуєте ви нерухомість особисто або онлайн.

Подякувати 🎉