У Дніпрі знесуть довгобуд готель «Парус». Фото: opentv.media
Верховний суд повернув у власність територіальної громади міста Дніпро радянський довгобуд готель «Парус» та міська влада на чолі з мером міста Борисом Філатовим готується його знести.
«Ми повернули «Парус» в місто і найближчим часом його знесемо... Вже зовсім скоро Дніпро позбудеться півстолітнього символу занепаду і застою», — повідомив Філатов у Facebook.
Він додав, що недобудована будівля готелю «Парус» одна з найдепресивніших будівель не лише Дніпра, а й усієї країни.
При цьому додав, що величезний тризубець, нанесений волонтерами у 2014 році, «при знесенні будівлі буде обов'язково зафарбований».
Історія та параметри будівництва «Паруса»
Проектний кошторис склав 9635000 радянських рублів. Будівля височить на 144 метри над землею і має 32 поверхи, з яких 28 житлових. Загальна площа забудови 6,9 га. Місце для будівництва було створено штучно шляхом намивання ґрунту, а потім вбиванням паль у гранітний щит, що лежить в основі будівлі. У висотній частині будівлі мало бути 589 номерів.
Загальна вартість склала 25 млн. радянських рублів. На початкове будівництво було виділено 10 млн. руб. Решту фінансування потрібно було забезпечити у вигляді шефської допомоги. За особистою протекцією Брежнєва гроші Москви були виділені, а проект передано на баланс УРСР, після чого 1973 року почалося будівництво.
При створенні готелю майже всю інфраструктуру було створено ще до закінчення основних робіт. На цокольному поверсі передбачалися різні майстерні, дві трансформаторні підстанції, а загальна витрата енергії по «Парусу» склала б 2 МВт. Праворуч розміщені приміщення для кафе, барів, саун. З лівої – для перукарень, кухні, прального цеху. На другому поверсі – ресторан на 600 місць, кіно-концертний зал на 450 місць та конференц-зал на 120 місць.
1987 року 80% будівельних робіт було виконано. Того ж року фінансування будівництва повністю припинилося.