Скільки коштує оренда житла в Києві в жовтні 2020 року

Оренда квартир за місяць практично не змінилася / pixabay

Оренда квартир за місяць практично не змінилася / pixabay

Попри стійкий низький попит через віддалену роботу та дистанційне навчання в період карантину у вишах Києва, власники квартир не поспішають знижувати середню вартість оренди квартир, чим вганяють у ступор професійних рієлторів. Про те, що відбувається зі ставками оренди на житло в столиці та чи варто чекати на зниження орендної плати в доступному для огляду майбутньому — у матеріалі The Page.

У вересні ми писали про те, що в панельних будинках і хрущовках квартири можна знайти на 500-1 тис. грн дешевше, ніж це було навесні. Це була спроба власників наступити на горло власній пісні та підігріти попит, що впав.

За місяць ситуація не надто покращилася, скаржаться рієлтори: шукати орендарів, як і раніше, складно, особливо в умовах збільшення пропозиції на ринку ще в середньому на 10-12%.

Telegram Logo

«Квартир стає дедалі більше, охочих їх узяти в оренду в обріз, а власники в абсолютній більшості обрали скруджівську стратегію й мислять докризовими цінами», — ділиться спостереженнями приватний рієлтор Максим Пронін.

За рік, із жовтня 2019-го до жовтня 2020 року, ставки оренди однокімнатних квартир у столиці зменшилися лише на 5-7% — до 8 тис. грн на місяць, двокімнатних — на 7,5% (10 тис. грн), а трикімнатних — на 8% (12 тис. грн). Під час оцінювання середньої вартості рієлтор брав до уваги абсолютну більшість пропозицій, представлених власниками в навколоцентральних районах столиці.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

А от вартість бюджетних варіантів просіла на ті самі 500-1 тис. грн — це сталося на ринку буквально місяць тому.

«По-хорошому, з огляду на пандемію COVID-19, віддалену роботу та дистанційне навчання, ставки на оренду житла мали просісти до осені вже на 25-30%. Однак цього не сталося, бо власники пішли навспак. Це насправді не дуже добре з огляду на те, що велика маса пропозиції до кінця року щонайменше буде просто простоювати, а не працювати на власника», — вважає Вікторія Бережок, незалежний брокер із нерухомості.

The Page поспілкувалося ще з трьома фахівцями у сфері орендної нерухомості, які підтвердили незговірливість власників квартир. Водночас усі вони були одностайними, що вартість місячної оренди однокімнатних квартир впала за останні три місяці лише на 3-5%.

Сьогодні винайняти однокімнатну квартиру з пристойним ремонтом і розвиненою інфраструктурою в районі можна від 8 тис. грн на місяць, двокімнатну — від 9-10 тис. грн на місяць, а трикімнатну — від 12 тис. на місяць. Саме в такому ціновому діапазоні перебувають більшість готових до оренди варіантів.

Фахівці з нерухомості вважають, що впертість власників може призвести до негативних наслідків на ринку й радять іти на поступки. «Дисконт на 10-15% у разі завищених цін, які ми спостерігали, є цілком вартим уваги варіантом, якщо в підсумку ви отримаєте квартиронаймача на пів року — рік», — резюмує Пронін.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини