Зброя для контрнаступу: як HIMARS змінили хід війни в Україні

Як HIMARS змінили хід війни в Україні

Україна зібрала чимало зброї для оборони та контрнаступу, в тому числі завдяки зустрічам у форматі Рамштайн. З-поміж потужного озброєння для Києва — реактивні системи залпового вогню, такі як HIMARS, зенітно-ракетні комплекси, як то ЗРК NASAMS та IRIS-T SLM. The Page розповідає, що таке система HIMARS, які вона має характеристики і чим вона корисна у подальшому контрнаступі.


Що таке система HIMARS

HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню від компанії Lockheed Martin (США). Ми вже згадували про те, як українці не тільки швидко опанували HIMARS, попри застереження американців, а й переломили хід бойових дій на Донбасі та Півдні України, знищуючи склади окупантів у 2022 році.

Як HIMARS працює та нищить окупантів в Україні [відео]

Система використовує різні види озброєння та може мати наступну збройну комплектацію залежно від потреби:

  • 6 снарядів 227 мм класу MLRS;
  • 2 ракети PrSM;
  • 1 ракета 610 мм ATACMS.

Некеровані реактивні снаряди можуть добивати до 45 км, високоточні ракети — до 70 км та, балістичні тактичні ракети — до 300 км (ATACMS).

HIMARS: характеристики, озброєння, екіпаж

Як HIMARS змінили хід війни в Україні

США у 2022 році надали Україні M142 HIMARS, але поставили умову не вражати цілі на території росії. Перші вибухи на складах росіян на окупованих територіях України пролунали вже 28 червня 2022 року, а на початку липня атаки ЗСУ на склади окупантів стали масовими.

Російські С-400 виявилися нездатними відбивати атаки HIMARS: ці системи значно ускладнили просування російської армії, дозволили стабілізувати лінію фронту та провести контрнаступ України зі звільненням населених пунктів на Харківщині та Херсона.

Як зазвичай, українські військові працюють на HIMARS вночі, аби не бути поміченими українськими безпілотниками, та стріляють з декількох різних позицій. Введення координат цілі занімає менше 1 хвилини.

HIMARS може рухатися по шосе зі швидкістю до 100 км/год і стріляє відносно тихо, порівняно з пострадянською зброєю.

Читати на The Page