Facebook Pixel

Офіс Генпрокурора обіцяє бізнесу допомагати з нечесними обшуками та справами – Сергій Позняк

В інтерв'ю з Сергієм Позняком, головою «Маніфесту 42», The Page розпитав, що змінилось у комунікації з владою та насамперед силовими структурами для бізнесу з часу мораторію та його закінчення і чи є тут якийсь видимий прогрес.

Сергій Позняк одразу зауважив, що ті справи, які були під час мораторію, поки що залишили в спокої. Але вже після мораторію з’явилися нові кейси наїзду на великі бізнеси:

  • помилковий обшук промислової компанії «Пожмашина», у якої шукали порностудію;
  • замовна інформаційна атака на компанію «Текстиль-контакт» Олександра Соколовського;
  • очорнення репутації Ceo Club.

Крім того, 20 травня депутатка Галина Янченко повідомила про обшуки у ТРЦ «Гулівер», у ході яких БЕБ, на її думку, намагається арештувати, закрити і зупинити по суті величезний діючий бізнес, який приносить мільйони гривень податків у держбюджет.

Як змінилася комунікація бізнесу з правоохоронними органами

Quote«От прямо сьогодні (21 травня 2024 року) відбулася зустріч з Офісом Генпрокурора, з начальником Департаменту кримінальної політики та захисту інвестицій Офісу Генпрокурора Олексієм Бонюком. Нам оголосили про наміри створення діалогового майданчика задля вирішення питань відкрито і прозоро, про бажання швидкого і неупередженого розгляду кейсів. Вони навіть сказали: «дайте нам кейс, який ми можемо розглядати, щоб прямо тут, в прокуратурі, ми могли ухвалити рішення»», – сказав Позняк.

Водночас він зауважив, що правоохоронці поскаржилися, що підприємці не дуже хочуть іти в прокуратуру і виносити свої випадки у публічну площину. Можливо, усе через ситуації, коли публічний розголос виходив боком самим підприємцям і тиск тільки збільшувався. Але Позняк зазначив, що спілкуватись потрібно обов'язково – інакше ніякого результату не буде.

Що пообіцяв Офіс Генпрокурора

Quote«Напрацювати спільні алгоритми і рішення для запобігання неправомірним діям правоохоронців і для напрацювання, зокрема, законодавчих ініціатив для захисту інтересів бізнесу. Але на практиці поки нічого немає», – зазначив голова «Маніфесту 42», але на це теж потрібен час.

Також у Офісі пообіцяли розібратись із статистикою щодо кількості закритих і відкритих проти бізнесу справ від БЕБ, Нацполу та інших органів. Тому що нещодавно стало відомо про колосальні розбіжності в цій статистиці між БЕБ і Офісом Генпрокурора.

«Рахунок недобросовісних силовиків іде на тисячі» (відео)

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉