Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Перемогли нацистів — переможемо і рашистів!» З таким гаслом Україна відзначатиме 8 і 9 травня — День пам’яті і День перемоги над нацизмом

Вшанування 8 і 9 травня змінить гасло. Незмінним символом пам'яті залишається червоний мак.Ілюстрація: Інститут національної пам'яті

Вшанування 8 і 9 травня змінить гасло. Незмінним символом пам'яті залишається червоний мак.Ілюстрація: Інститут національної пам'яті

8 і 9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Цього року Україна наближається до пам'ятних дат в умовах повномасштабної військової агресії росії, яка посягає на незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі.

«Перемогли нацистів — переможемо і рашистів!» — таке нове гасло цих памʼятних дат презентував Інститут національної пам’яті.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Як зазначили в інституті, для України пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

Підписуйтесь на нас в Google News!
Quote"У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!» — наголосили в Інституті.

А незмінним символом пам'яті залишається червоний мак.

Ленд-ліз та ключові смисли 9 травня

З огляду на те, що росія системно перекручує та маніпулює моральним спадком учасників Другої світової війни та перемоги над нацизмом, і ці дії набувають особливого розмаху до 9 травня, Український інститут національної пам’яті підготував підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни.

До пам’ятних дат з'явився відеопроєкт «Війна і міф», який розвінчує найпоширеніші радянські та російські міфи про Другу світову війну і День перемоги.

Цьогорічну інформаційну кампанію розпочинає ролик, який спростовує міф, що західна допомога за програмою ленд-лізу була незначною, і СРСР міг перемогти у війні з гітлерівською Німеччиною і без допомоги союзників.

Насправді підтримка СРСР за програмою «ленд-ліз» стала одним із вирішальних факторів перемоги. Союз отримував її з осені 1941 року. Допомога союзників відіграла вирішальну роль у битві за Москву. А знамениті льотчики-аси Червоної армії, як Олександр Покришкін чи Амет-Хан Султан, літали на американських літаках. Сьогодні тема ленд-лізу актуальна для України, але для відбиття російської агресії, пояснили в Інституті.

Напередодні Верховна Рада Україна ухвалила постанову про Заяву Верховної Ради України «З нагоди 77-ї річниці перемоги над нацизмом та про неприпустимість присвоєння РФ перемоги над нацизмом».

Коментарі

Всі новини