Facebook Pixel

Скільки розміновано та будуть розміновувати Україну після війни

Скільки будуть розміновувати Україну після війни? Фото: Getty Images

Скільки будуть розміновувати Україну після війни? Фото: Getty Images

Приблизно 174 тис. км² (близько 30% площі) України забруднені вибухонебезпечними предметами та потребують розмінування. Про це The Page дізнався на брифінгу щодо розмінування України Military Media Center.

Ці території потребують очищення від мін та інших вибухонебезпечних предметів. Близько 13,5 тис. км² акваторії річок, водойм і водосховищ України, прибережних акваторій Азовського та Чорного морів.

Що встигли зробити ДСНС із 24 лютого 2022-го

Територія України забруднена:

  • Мінами
  • Касетними снарядами
  • Забороненими міжнародними конвенціями боєприпасами
  • Саморобними вибухівками окупантів

Від початку повномасштабного вторгнення ДСНС відпрацювала понад 68 тис. разів. Знешкоджено 427 тис. одиниць вибухонебезпечних предметів. Встигли обстежити понад 93 тис. гектарів (930 км²) землі.

Найбільша кількість піротехніків та техніків для розмінування залучена у Донецькій області, Харківській, Херсонській та Миколаївській областях.

Поки немає жодної повністю розмінованої деокупованої області

Микола Дідик, заступник начальника відділу організації піротехнічних робіт ДСНС, у коментарі The Page сказав, що поки в Україні немає жодної повністю розмінованої звільненої області.

Quote«Скажімо, Київська, Чернігівська, Сумська області: тут характер мінування був зовсім інший, не було такої кількості обстрілів, тому є райони і населені пункти, які вже безпечні. Але ще великі території потрібно обстежити», – каже Микола Дідик.

Він зазначає, що, звісно, із Харківською, Херсонською, Миколаївською та Донецькою областями ситуація зовсім інша, адже там активно йдуть бойові дії. А основний фокус ДСНС наразі – на населених пунктах та інфраструктурі, наступні – сільгоспугіддя.

Головні перепони розмінуванню

Фахівець ДСНС у коментарі The Page зазначає, що головні проблеми нині – нестача людей і техніки.

Quote«Особливо питання, що стосується техніки, яка дозволяє пришвидшити виконання завдань та підвищити безпеку. Наприклад, машини механізованого розмінування. Такі поки в Україні не виробляються, ми користуємось лише наданими західними зразками. Щодо людей, то ми збільшили кількість наших фахівців із розмінування», – стверджує Микола.

Ба більше, він каже, що зараз є велика кількість охочих неурядових організацій, які проходять сертифікацію, аби почати розмінування. Деякі з них вже працюють.

Скільки будуть розміновувати Україну після війни

«Боєприпаси часів Другої та Першої світових дотепер знаходять і ще будуть знаходити. Я думаю, що дуже багато років ми ще будемо відчувати відголоски нашої війни», – вважає Микола Дідик.

Звичайно, технології розмінування стали кращими за ці роки, однак пан Микола зауважує, що все залежатиме від активності бойових дій і тривалості війни, але потенційно розмінування всієї України може зайняти десятки років.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉

Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалу і може не поділяти точку зору його автора