Ляшко: в Україні штам Omicron не виявлений

Ляшко розповів, чи є в Україні новий штам коронавірусу Omicron. Фото: Mufid Majnun/Unsplash

Міністр охорони здоров`я Віктор Ляшко повідомив, що станом на сьогодні штам коронавірусу «Омікрон» на території України не виявлений. Про це він заявив під час онлайн-брифінгу.

Міністр зазначив, що поява нових небезпечних штамів — це можливий наслідок нерівномірності розподілу вакцин і сумнівів щодо необхідності вакцинації у світі.

«Основна маса нових штамів з`являється в країнах із низьким рівнем доходу та низьким охопленням вакцинацією. Південно-Африканська Республіка є найбільш спроможною до секвенування із сусідніх країн, проте новий штам знайшов розвиток у всіх сусідніх, менш спроможних країнах», — сказав Ляшко.

За словами міністра, наразі невідомо, чи спричиняє «Омікрон» тяжчий перебіг захворювання, однак у Південній Африці зросла кількість госпіталізацій. Це може бути пов`язано зі збільшенням загальної кількості інфікованих людей і не бути результатом інфікування саме штамом «Омікрон».

Ляшко зазначив, що для розуміння особливостей перебігу хвороби після інфікування «Омікроном» потрібен час — від кількох днів до кількох тижнів.

«Чи вплине цей штам на діагностику COVID-19? Зараз в Україні діє система моніторингу поширення штамів COVID-19. На рівні областей є певний резерв ПЛР-тест-систем для визначення штаму «Дельта». Урядом також ухвалено рішення про виділення ще 67 млн грн на закупівлю додаткової кількості таких тест-систем. Усі не «Дельта»-зразки підлягатимуть обов’язковому повногеномному секвенуванню в Центрі громадського здоров`я МОЗ», — пояснив Ляшко.

Українці, що перебували в країнах, де виявлено штам «Омікрон», мають пройти самоізоляцію після повернення в Україну. Зокрема, для мандрівників, які провели в Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік понад 7 днів упродовж останніх двох тижнів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію.

Контекст. Уперше про появу нового штаму коронавірусу «Омікрон» було повідомлено з країн Південної Африки 24 листопада.

Читати на The Page