Facebook Pixel

Бізнес-барометр. Хто б'є по рейтингу Володимира Зеленського: 24-29 лютого

Фото: thepage.ua

Фото: thepage.ua

Щопонеділка The Page публікує свій «Економічний барометр». Він відображає вплив рішень українських чиновників на рейтинг президента Зеленського.

У цьому нам допомагають глави найбільших бізнес-асоціацій, експерти, політологи та підприємці.

Під час підготовки цього матеріалу ми опитали експертів Європейської Бізнес Асоціації, Ukraine Economic Outlook, Інституту майбутнього, альянсу «Нова енергія України», а також незалежних експертів і політологів.

Telegram Logo

Хто і як впливав на рейтинг президента з 24 по 29 лютого

Оксана Маркарова
Позитивно
Оксана Маркарова
ексміністерка фінансів

Міністр фінансів запропонувала замість того, щоб фінансувати з держбюджету окремі галузі, знизити на таку саму суму податки для всього бізнесу. Таку ідею Маркарова висловила у відповідь на пропозицію міністра економіки Тимофія Милованова виділити 90 млрд грн впродовж трьох років на підтримку агросектору та промисловості.

• «Про чесне та прозоре державне субсидіювання в Україні говорити складно. Потрібні рівні умови та чіткі механізми, щоб податкові пільги отримували не лише «обрані» компанії, а цілі галузі», — зазначила Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній – членів Європейської Бізнес Асоціації.

Денис Башлик
Позитивно
Денис Башлик
співзасновник Land Club, ексголова Держслужби з питань геодезії, картографії та кадастру

Для усунення корупції та зменшення кількості відмов у реєстрації земельних ділянок Держгеокадастр запроваджує розгляд заявок без контактів з чиновниками – автоматично. Тобто усі заявки за принципом випадковості будуть потрапляти до будь-якого кадастрового реєстратора в країні. Скажімо, заявка на реєстрацію землі в Києві буде розглядатися реєстратором з Одеси.

The Page
Коментар The Page

Цей механізм може зменшити кількість відмов у реєстрації земельних ділянок, а також усунути вигадані вимоги до документації.

Олексій Оржель
Негативно
Олексій Оржель
Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України

Мінекоенерго запропонувало інвесторам у джерела альтернативної енергетики примусову реструктуризацію «зеленого» тарифу. Зокрема, власникам сонячних та вітроелектростанцій тариф буде знижено на 15-25%, а термін виплат продовжать на п'ять років. Також можна буде погодитися на добровільне зниження тарифу: на 12,5% – для СЕС і 5% – для ВЕС без продовження строку виплат. Водночас в обох варіантах також буде введено відповідальність (штрафи) за небаланси.

• «Держава свого часу гарантувала інвесторам отримання високого «зеленого» тарифу. Тепер його знизять, тобто власники СЕС та ВЕС отримають менше грошей за вироблену електроенергію. Хоча це, звісно, краще, ніж нічого [не отримати зовсім]. Подивимось, як зреагують інвестори, адже буквально нещодавно вони вклали великі кошти в Україну», — зазначає Валерій Боровик, голова правління альянсу «Нова енергія України».

Андрій Холодов
Негативно
Андрій Холодов
Народний депутат від партії «Слуга народу», заступник голови податкового комітету

Разом з декількома колегами Андрій Холодов зареєстрував законопроєкт №3076, яким пропонує запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізосіб. Власне, пропонується підвищення ставок податку з 18% до 27% для тих, хто офіційно отримує високі зарплати.

• «Така ініціатива призведе до податкового навантаження на сумлінний бізнес, а внаслідок цього – до подорожчання їхньої продукції та послуг. Загалом законопроєкт не стимулює виплату «білих» зарплат, а навпаки – підвищує попит на «тіньову» оплату праці», — попереджає Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній – членів Європейської Бізнес Асоціації.

The Page
Коментар The Page

Це негативно вплине на тих, чиї офіційні доходи є високими. Для роботодавців зникне стимул виплачувати «білі» зарплати – вигідніше буде платити «сіру» зарплату в конвертах. Водночас тіньовий сектор, де використовуються різні схеми ухилення від сплати податку, залишається поза увагою.

Тимофій Милованов
Негативно
Тимофій Милованов
Радник глави Офісу президента

Міністр заявив, що економіка України суттєво не постраждає від негативного впливу коронавірусу – щонайбільше «подорожчає імпорт», але це, навпаки, добре.

«Імпорт товарів з Китаю у 2019 році склав 15% від загального імпорту… Ми не очікуємо істотних проблем для наших ланцюжків доданої вартості, найімовірніше, подорожчає імпорт, що добре для економіки», — зазначив Милованов.

Хоча водночас він наголосив, що міністерство готове відреагувати на виклики через політику підтримки.

• «Не знаю, на чому грунтувався міністр, коли робив таку заяву. Причин хвилюватися більш ніж достатньо. Наш експорт — переважно сировинний, а ціни на сировину падають першими. Відповідно, надходження до бюджету скоротяться, валютна виручка зменшиться, і це створить передумови для девальвації гривні. Ба більше, якщо експортери будуть менше продавати, то це означає, що скоротиться внутрішнє виробництво та збільшиться безробіття», — пояснює Анатолій Амелін, співзасновник аналітичного центру «Український інститут майбутнього».

Олександр Грінчак
Негативно
Олександр Грінчак
Начальник кіберполіції України

Кіберполіція провела обшуки в офісі IT-компанії MGID — однієї з найбільших технологічних платформ з розміщення реклами в інтернеті. Обшуки відбувались у грубій формі та з порушеннями.

The Page
Коментар The Page

Такі дії правоохоронців шкодять інвестиційному іміджу та бізнес-клімату, адже йдуть врозріз із заявами президента Володимира Зеленського про підтримку інвесторів.

Коментарі

Всі новини