У Польщі у Кракові археологи знайшли золоту каблучку із незвичайним двостороннім малюнком, яка, ймовірно, датована XI або XII ст.
Про це повідомляє Аrkeonews.
Артефакт був виявлений під замком Вавель, колишньою резиденцією польських королів у місті Кракові. Це єдиний у своєму роді знайдений на території Польщі експонат.

Вчені зазначають, що зображення на каблучці не відповідає традиційній християнській символіці, яку зазвичай можна побачити на артефактах тієї епохи.
Прикраса свідчить про високий рівень місцевої майстерності.
На ній зображений щит з двома протилежними обличчями, що може асоціаціюватися з Янусом — дволиким римським богом, який вважався покровителем початків і кінців, входів і виходів, змін і трансформацій.
Знахідка має товщину 1,5 мм, діаметр 4 мм, окружність 57 мм. Каблучка декорована, що робить її надзвичайно унікальною.
Раніше у Польщі подібних артефактів не знаходили
Середньовічний золотий перстень вважають надзвичайно рідкісним артефактом, що датується XI або XII століттями. У Польщі знайдено лише кілька ранньосередньовічних золотих каблучок, але без орнаменту або з простими геометричними візерунками.
«Це єдиний приклад зображення людей (або взагалі фігур) на персні раннього середньовіччя з Польщі. Це робить останню знахідку «унікальною», каже дослідник Єжи Тшебіньський.
Він також вважає, що перстень, ймовірно, був виробом місцевого населення і належав еліті під керівництвом П’ястів – першої династії Польщі, яка правила від заснування держави в X столітті до XIV століття. Форма каблучки типова для тієї епохи в Польщі.
Раніше повідомляв, що археологи у Швеції, розкопуючи могилу вікінгів, знайшли два поховання з мечами, які стояли вертикально.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
PUMA переосмислює гру: старт наймасштабнішої та найгучнішої кампанії року — "GO WILD"
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!