Facebook Pixel

В Україні зниклими без вісті все ще вважаються 69 військовослужбовців: чому так

Наталія Зарецька

Наталія Зарецька

Основні проблеми пов'язані з пошуком зниклих на окупованих територіях. Про це повідомила глава офісу уповноваженого президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Наталія Зарецька.

«Дії на тимчасово окупованих територіях узгоджуються в політичному форматі через Тристоронню контактну групу. І, на жаль, отримати дозвіл і гарантію безпеки пошуків не вдається через позицію протилежної сторони», — сказала вона.

Зарецька додала, що зараз на окупованих територіях може працювати тільки Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Telegram Logo

За її словами, до кінця березня в Україні планують повноцінно запустити спеціальну Комісію з питань осіб, зниклих без вісті за особливих обставин. Водночас голова комісії може бути обраний вже на протязі двох найближчих тижнів.

Зараз загальний облік зниклих без вести в зоні проведення АТО, ООС і на тимчасово окупованих територіях (як військових, так і цивільних осіб) здійснює СБУ через створений в її складі Об'єднаний центр.

Зарецька нагадала, що законодавство передбачає функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих без вести при особливих обставинах. Його адміністратором має бути державне підприємство, підконтрольне Міністерству юстиції, а держателем (він вносить інформацію в базу) — Комісія.

Вона запевнила, що пошукові роботи не припиняються, вони здійснюються силами підрозділів Національної поліції і військовими в зоні проведення бойових дій (гуманітарний проєкт «Евакуація 200»), а також громадськими організаціями.

Додатково. Чому Зеленський звільнив Фокіна: The Page зібрало найодіозніші заяви політика.

Коментарі

Всі новини