Facebook Pixel

Земельна реформа: фермерам будуть давати кредити під заставу землі

Після ухвалення земельної реформи фермерам зможуть видавати кредити для розвитку бізнесу під заставу земельних паїв.

Про це в інтерв'ю Finclub розповіла заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

За її словами, після скасування мораторію на продаж землі фермери, які працюють на своїй землі, зможуть отримувати гроші на розвиток господарства.

Вона також додала, що Нацбанк змінить нормативні значення щодо землі та підвищить коефіцієнт її ліквідності. Тоді землю будуть вважати більш ліквідним активом, адже її можна буде продати.

Quote«Це означає, що у тебе як підприємця покриття заставою кредиту буде вищим, і ти зможеш взяти велику суму, чи банк не буде завищувати ставку», — додала Рожкова.

Нацбанк, за її словами, також буде рекомендувати фермерам не ризикувати і не брати кредити під заставу землі в іноземній валюті.

Контекст. Верховна Рада вже проголосувала у першому читанні за законопроєкт №2178-10 — його подали депутати від «Слуги народу». Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на продаж сільгоспземлі будь-якої власності.

Втім, ухвалений законопроєкт дозволяє купувати землю лише українським громадянам і компаніям. Заборона для іноземців буде діяти до 2024 року. Виняток передбачили тільки для агрокомпаній, які зареєстровані в Україні понад трьох років і у яких було оформлено право оренди або емфітевзису (право користування чужою земельною ділянкою) до відкриття ринку.

Радник прем'єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак прогнозує швидке ухвалення земельної реформи – від тригодинного голосування в Раді до двох місяців розгляду.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉