Президент України Володимир Зеленський у телефонному режимі обговорив з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем кроки до завершення реалізації четвертої програми макрофінансової допомоги Україні від Європейського Союзу, а також перспективи продовження співпраці, враховуючи кризові обставини, які викликані хворобою COVID-19.
Як повідомили у пресслужбі Зеленського, підтримка ЄС для України важлива для збереження макроекономічної стабільності та просування реформ.
Про ринок землі та антиКоломойський закон
Крім цього, Зеленський і Мішель обговорили прийняття парламентом двух законів – про продаж землі та антиКоломойський. Президент Євроради схвалив такі дії.
«Попри пандемію коронавірусу, парламент засідав до пізньої ночі, щоб проголосувати необхідні закони. Нічого не міняється, ми продовжуємо курс».

Володимир Зеленський
президент України

Володимир Зеленський
президент України
Про гуманітарні питання в умовах пандемії
Зеленський і Мішель також відзначили важливість спільних зусиль для подолання пандемії, зокрема вирішення гуманітарних питань та збереження безперешкодного руху товарів через кордони для підтримки економіки.
Про спроби зняти санкції з РФ
Зеленський і Мішель вважають, що неприпустимо використовувати пандемію коронавірусу для політичних цілей. Вони також обговорили необхідність зберегти санкції щодо Росії до повного відновлення територіальної цілісності України.
Контекст. У червні 2018 року Європейська рада затвердила програму макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1 млрд євро. Перший транш — 500 млн євро, які Україна отримала у грудні 2018 року. Макрофінансова допомога ЄС надається у вигляді позик, які не повинні перевищувати 2% річних. Кошти надаються за умови виконання попередніх домовленостей з Євросоюзом щодо здійснення реформ, важливих для стійкого економічного зростання України.