До Дня Державного прапора України і до Дня Незалежності України з міркувань безпеки у Києві не проводитимуть масових заходів. Водночас відбудеться багато державних та локальних урочистостей.
22 серпня
У Києві пройде Міжнародний ветеранський та волонтерський форум «Там, де ми – там Україна», який традиційно в ці дати організовує Міністерство у справах ветеранів України спільно з Благодійним фондом «Повернись живим». Це щорічний масштабний захід, у якому беруть участь ветерани, волонтери, представники влади, ветеранських організацій та міжнародні партнери.
23 серпня
- День Державного прапора України.
- У Києві пройде третій саміт Кримської платформи. Цьогорічний він відбуватиметься в гібридному форматі, що, за словами організаторів, дасть можливість долучитись лідерам з далеких країн. Було надіслано понад 100 запрошень лідерам країн світу від імені Президента України.
- Відбудеться нагородження відзнакою Президента України «Національна легенда України», яка встановлена для відзначення громадян за визначні особисті заслуги у становленні незалежної України, зміцненні її державності, захисті Вітчизни та служінні Українському народові, вагомий внесок у розвиток національної економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, спорту, охорони здоров'я, а також за активну благодійну та громадську діяльність.
24 серпня
- У Софійському соборі пройде Міжконфесійний подячний молебень до Дня Незалежності з проханнями про мир, добробут, процвітання України. Такі традиційні молебні проходять у цей день кожного року протягом десятиліть за участю всіх основних конфесій.
- Стартують покази документального фільму режисера Володимира Тихого «День Незалежності», який був знятий протягом одного дня – 24 серпня 2022 року. Його знімали 11 кінооператорів у дев’ятьох регіонах України.
- У національний прокат вийде пригодницько-історична стрічка «Довбуш» режисера Олеся Саніна.
25 серпня
- Концерт сестер Тельнюк з Президентським оркестром у новому столичному концертному залі — Культурному кластері «Краків».
На 22-24 серпня в столиці заплановано:
- урочисте підняття Державного прапору;
- вручення паспортів громадянина юнакам і дівчатам;
- виставка зразків озброєнь та військової техніки агресора;
- десятки інших виставок (в музеях і під відкритим небом);
- молитви за Україну та український народ релігійними організаціями;
- різноманітні концертні програми, фестивалі, гала-концерти;
- виступи дитячих художніх творчих колективів;
- тематичні культурно-мистецькі, інформаційно-просвітницькі, виховні, святкові заходи різного спрямування, майстер-класи;
- поетичні вечори;
- україно-італійський проєкт «Рушники єдності»;
- інформаційна вулична акція «Україна в серці кожного»;
- культурно-релігійна ініціатива «Поле слави» на підтримку ЗСУ спільно з представниками української діаспори США;
- ралі на історичних авто;
- благодійний футбольний матч за участі рок-гуртів «Kozak System» та «Жадан і Собаки»;
- фіксація національного рекорду — найбільшої маскувальної сітки;
- святкові фотозони.
Як і минулого року в центрі столиці — на Хрещатику та Михайлівській площі – до Дня Незалежності пройде виставка знищеної російської військової техніки.
Монумент «Україна-мати» вже теж традиційно підсвітять кольорами Державного прапора.
"Наголошую на заходах безпеки! Якби ви не вірили в силу нашої ППО – не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. І комендантська година – вона в ці святкові дні не відрізнятиметься від звичайних буднів. Тож плануйте свій відпочинок з відповідальністю!», — зазначив начальник КМВА Сергій Попко.