Про що у Стармера домовилася коаліція підтримки України?
15 березня на віртуальній зустрічі «коаліції охочих» прем'єр-міністр Великої Британії Кейр Стармер розкрив деталі планів щодо створення миротворчого контингенту для України. Йдеться про понад 10 000 військових, що зможуть стати частиною міжнародних зусиль для підтримки стабільності в країні, якщо буде досягнуто припинення вогню. Про це пише The Times.
У навчаннях контингенту братимуть участь два тральщики, які були передані Україні минулого року і готові до використання в Чорному морі. Зважаючи на закриту протоку Босфор, вони не могли увійти в це море під час війни.
Про що у Стармера домовилася коаліція підтримки України
За словами урядових джерел, прем'єр-міністр Великої Британії отримав підтримку від багатьох країн, які тепер готові надати наземні війська, хоча основна частина сил все ж надійде з Великої Британії та Франції.
«Справи досить просунуті. Це буде значна сила зі значною кількістю країн, які нададуть війська, і набагато більшою групою, яка зробить свій внесок в інші способи», — заявило високопоставлене джерело в уряді, відмовившись надати більш конкретну інформацію про те, хто і що надасть, оскільки це може «допомогти росії».
Крім того, близько 35 країн погодилися надати зброю, логістичну та розвідувальну допомогу. Місія, названа «tripwire force», стане важливим стримуючим фактором для росії, якщо припинення вогню набуде сили.
Наразі, після важливих дипломатичних переговорів, плани щодо багатонаціональних миротворчих сил переходять в «оперативну фазу». Британські військові лідери вже обговорюють деталі підготовки та організації миротворчої місії. Водночас низка країн, включаючи Австралію, Канаду та Нову Зеландію, також підтвердили свою участь.
Серед інших учасників зустрічі була Джорджа Мелоні, прем'єрка Італії, яка, як повідомляється, розглядає можливість не приєднатися до заклику через скептицизм щодо англо-французьких миротворчих пропозицій.
Прем'єр-міністр Великої Британії підкреслив важливість швидких дій, заявивши, що росії буде важко уникнути переговорів, і закликав до припинення агресії та встановлення справжнього миру.
«Рано чи пізно путіну доведеться сісти за стіл переговорів. Так ось, настав цей момент. Нехай замовкнуть гармати, нехай раз і назавжди припиняться варварські напади на Україну, і погодьтеся на припинення вогню зараз. Настав час розпочати обговорення механізму управління та моніторингу повного припинення вогню, а також погодитися на серйозні переговори, спрямовані не просто на паузу, а на встановлення тривалого миру, підкріпленого міцними механізмами безпеки за допомогою нашої коаліції охочих», — сказав Стармер.
Він додав, що міжнародна спільнота не повинна просто чекати на результат, а повинна активно готуватися до забезпечення миру в Україні.
«Ми повинні продовжувати рухатися вперед, рухатися вперед і готуватися до миру, миру, який буде безпечним і тривалим», — додав він.
Раніше того ж дня колишній перший прем'єр-міністр путіна Михайло Касьянов, який зараз опонує російському президенту, заявив, що його колишній бос не прийме розгортання військ НАТО або європейських військ в Україні, але може погодитися на солдатів з «дружніх країн», таких як Індія і Бразилія.