Починаючи з 2026 року Україна спільно з країнами-партнерами займатиметься розробкою супутників для потреб оборони.
У своїй колонці на «Мілітарному» про це розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Чорногоренко.
Такий термін передбачений у дорожній карті космічної діяльності Міністерства оборони України. Документ розрахований на десять років. Упродовж 2025-2026 років Управління космічної політики планує здійснити три ключові кроки:
- аудит космічної інфраструктури;
- пошук та аналіз критичних потреб;
- формування стратегічних документів, які визначатимуть вектор розвитку галузі.
Починаючи з 2026 року, Україна планує спільно з країнами-партнерами розробляти супутники. У цей же період заплановано створення системи космічної ситуаційної обізнаності та її інтеграцію в оборонні технології.
Фінальний крок з 2030 до 2035 року — створити цілісний космічний сегмент оборони, а саме супутникове угруповання (constellation), яке дає аналітику в режимі реального часу і є частиною глобальних безпекових проєктів.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також