Рада ЄС запустила письмову процедуру затвердження кредиту на $50 млрд, який Україна отримає у рамках угоди з G7. Кредит покриватиметься за рахунок надприбутків від заморожених активів рф. Про це пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на заяву Євроради.
Як G7 і партнери нададуть Україні кредит на $50 млрд
Рада ЄС запустила письмову процедуру затвердження кредиту для України на $50 млрд у рамках угоди з G7 «Надзвичайні кредити для прискорення доходів України» (ERA). Позику покриватимуть надзвичайні прибутки із активів рф, які заморозив Захід. Кошти планується спрямувати на ключові видатки держбюджету України.
У Раді ЄС зазначили, що країни-члени ЄС мають крайній термін для відповіді 24 жовтня 2024-го.

Попередньо країни, які беруть участь в угоді G7 про надання України кредиту на $50 млрд, розподілять кошти таким чином:
- $20 млрд – ЄС;
- $20 млрд – США;
- $10 млрд – розподіляють між собою Велика Британія, Канада і Японія.
Ця інформація має бути остаточно підтверджена заявою G7, сказало дипломатичне джерело.
У США також повідомили, що дуже близькі до завершення узгодження їхньої частини позики.
«Ми вже на 99% готові», – сказала Джанет Єллен, голова Мінфіну США.
Водночас Штати досі чекають від ЄС гарантії доходів від заморожених активів рф, для чого союз має запровадити більш довгостроковий термін санкцій проти росії із поточних шести місяців, що вимагає одностайного підтвердження всіх країн-членів ЄС. Збільшення цього періоду до трьох років блокує Угорщина.
Хоча ЄС розглядає профінансувати свою частку кредиту у розмірі $20 млрд, союз також зараз фіналізує можливість збільшити свою частку до €35 млрд, якщо США не задовольнять європейські гарантії.
22 жовтня Велика Британія оголосила, що надає Україні військову позику на 2,26 млрд (майже $3 млрд) для закупівлі необхідного військового обладнання в межах ERA.
Канада ще в червні, одразу після рішення G7 про кредит для України, заявила, що виділить у його рамках 5 млрд канадських доларів ($3,6 млрд).
У разі негативного сценарію продовження війни до середини 2026 року держбюджету України для покриття дефіциту потрібні будуть усі $50 млрд.
Нагадаємо, Угорщина заявила, що блокуватиме остаточну угоду щодо кредиту Україні від G7 на $50 млрд до президентських виборів у США. Угорський міністр фінансів заявив, що країна відкладатиме рішення змінити терміни відновлення санкцій проти росії для гарантії перед Штатами.