Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄС обмежить ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель

ЄС обмежить ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель. Фото: www.atlanticcouncil.org

ЄС обмежить ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель. Фото: www.atlanticcouncil.org

Країни Європейського Союзу попередньо погодили обмеження ціни на російську морську нафту на рівні $60 за барель. Про це повідомила агенція Reuters з посиланням на анонімного європейського дипломата.

Таким чином, ЄС втілить ідею країн G7 про механізм коригування щодва місяці, який буде тримати обмеження на рівні 5% нижче ринкової ціни. У той же час, представники Польщі наполягали на максимально низькому обмеженні.

Раніше пропозиція G7 не включала механізм коригування, а тільки обмеження на рівні $65-70 за барель. В той же час, російська нафта Urals вже торгувалась нижче. Тому Польща, Литва та Естонія відхилили цей варіант: він не дозволить досягнути головну мету – скорочення доходів росії та її здатності фінансувати війну в Україні.

Quote«Ціновий ліміт встановлено на рівні $60 з умовою утримувати його на 5% нижче ринкової ціни на російську нафту, виходячи з даних МЕА», — сказав дипломат ЄС, додавши, що перегляд ліміту цін проводитиметься кожні два місяці.

Вдень 1 грудня котировки нафти Urals склали $70,3 за барель.

Обмеження цін G7 на російську морську нафту набувають сили 5 грудня. Ця заміна прямої заборони ЄС на купівлю російської морської нафти має захистити світовий ринок.

Суть обмеження G7: заборонити судноплавним, страховим і перестраховим компаніям обробляти вантажі російської сирої нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною, нижчою від встановленої G7 та її союзниками.

Раніше, 22 листопада, Китай тимчасово зупинив купівлю російської нафти в очікуванні встановлення цінових обмежень на неї, які мають запровадити найближчим часом, — також щоб зменшити доходи рф від продажу нафти через розв’язану москвою війну в Україні.


Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини