ЄС розглядає можливість відключення 20 російських банків від SWIFT

ЄС розглядає можливість відключення 20 російських банків від SWIFT

Європейський Союз розглядає можливість відключення понад 20 банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, а також зниження граничної ціни на російську нафту і заборони газопроводів «Північний потік» в рамках нового пакету санкцій, спрямованого на посилення тиску на москву з метою припинення її війни проти України. Про це повідомляє Bloomberg.

За словами людей, знайомих з цим питанням, Європейська комісія проводить консультації з державами-членами щодо цих планів. Рішення про терміни потенційних обмежень ще не прийнято, кажуть співрозмовники агентсва. Санкції ЄС вимагають підтримки всіх країн-членів і можуть змінитися до того, як вони будуть офіційно запропоновані і прийняті.

ЄС також розглядає можливість введення додаткових заборон на транзакції для близько двох десятків банків і нових торговельних обмежень на суму близько 2,5 млрд євро, оскільки прагне ще більше обмежити доходи росії і її можливості отримати технології, необхідні для виробництва зброї.

В рамках обговорюваного пакету виконавчий орган блоку також планує запропонувати знизити верхню межу ціни на нафту для країн «Великої сімки» приблизно до $45, повідомили співрозмовники.

Цей крок, ймовірно, потребуватиме підтримки з боку США. Ціновий поріг, який забороняє постачальникам послуг G-7 транспортувати і працювати з нафтою, проданою за ціною, вищою за верхню межу, наразі встановлений на рівні 60 доларів. Міністри фінансів країн «Великої сімки» не змогли досягти домовленості про зниження верхньої межі на зустрічі в Канаді цього тижня.

Обговорення відбуваються після того, як президент США Дональд Трамп закликав москву і Київ провести прямі переговори щодо припинення вогню і укладення мирної угоди. Досі Трамп утримувався від запровадження нових санкцій проти росії, хоча кілька разів погрожував це зробити. Санкції, запроваджені за президента Джо Байдена, залишаються чинними.

Важливо, що план ЄС накласти санкції на газопроводи «Північний потік» вже має підтримку Німеччини. Для канцлера Німеччини Фрідріха Мерца, який минулого тижня в Римі заявив, що підтримує пропозицію Комісії «розпочати роботу над європейськими заходами проти трубопроводів «Північний потік-2», головна надія полягає в тому, що санкції можуть стримати дебати всередині країни про відродження проєктів.

Чутки про потенційне відродження прокєту трубопроводу посилилися, оскільки Трамп намагався стати посередником у досягненні миру між росією та Україною. Навіть без офіційної заборони активація «Північного потоку-2», який був побудований, але так і не сертифікований Німеччиною і був частково пошкоджений вибухами у 2022 році, навряд чи відбудеться найближчим часом.

Санкції додали б ваги позиції Європи, яка не бажає жодного значущого повернення російських трубопровідних потоків. Заборона також захистить Берлін від самостійного протистояння будь-якому потенційному тиску з боку США чи росії. Окремо блок планує поступово відмовитися від російського викопного палива до кінця 2027 року.

Крім того, ЄС прагне розширити свої санкції щодо тіньового російського флоту нафтових танкерів і розглядає можливість подальших обмежень щодо кредиторів, які допомагають москві у військових діях, а також російського фонду прямих іноземних інвестицій, зазначають експерти.

Блок також хоче включити в свій наступний пакет санкцій — який стане 18-м за рахунком з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну — положення про захист європейських фірм від арбітражу в рамках двосторонніх інвестиційних угод, додали представники ЄС.

Читати на The Page