Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

ЄБРР зберіг прогноз зростання ВВП України у 2021 році

ЄБРР зберіг прогноз зростання української економіки. Фото: pixabay.com

ЄБРР зберіг прогноз зростання української економіки. Фото: pixabay.com

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) зберіг прогноз зростання економіки України у 2021 році на рівні 3,5%. Про це повідомляється на сайті банку.

Очікується, що ВВП України зростатиме на 3,5% щорічно у 2021 і 2022 роках. На думку ЄБРР, зростанню економіки цього року сприятимуть врожай зернових і нормалізація активності бізнесу, з-поміж ризиків називають повільне просування реформ і розгортання вакцинації.

Як прокоментував регіональний економіст ЄБРР Дімітар Богов, на початку наступного року показники інфляції почнуть переходити до цілі Національного банку 5%, оскільки поступово вичерпається ефект низької бази порівняння. Коли інфляція сягне таргету НБУ, залежить також від інших чинників, з-поміж яких — глобальна інфляція. На його думку, показник інфляції в Україні наблизиться до інфляційного таргету ближче до кінця 2022 або 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. У червні 2021 року ЄБРР оприлюднив прогноз, відповідно до якого валовий внутрішній продукт України зростатиме у 2021 та у 2022 роках на 3,5%.

Торік українська економіка впала на 4%. Цього року Мінекономіки та уряд очікують зростання на 4,1%. Національний банк очікує зростання економіки у 2021 році на 3,1%, у 2022-му — на 3,8%.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Раніше Мінекономіки назвало ризики для досягнення запланованого зростання ВВП.

Коментарі

Всі новини