Facebook Pixel

ЄБРР дасть Україні 372 млн євро на відновлення пошкоджених росією енергооб'єктів

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Україні 372 млн євро для підтримки української компанії «Укренерго». Кошти спрямують на відновлення пошкодженої російськими ракетами цивільної енергетичної інфраструктури. Про це оголосили у пресслужбі ЄБРР.

В банку наголосили, що засуджують неспровоковану та невиправдану війну росії проти України, особливо удари по цивільній інфраструктурі.

Так, ЄБРР надасть Україні позику під державні гарантії в розмірі 300 мільйонів євро. 150 млн євро з цієї суми спрямують на закупівлю обладнання для проведення аварійних ремонтів української енергосистеми, інші 150 млн євро — на підтримку структури капіталу.

Крім того, 72 млн євро надійдуть як грант від Нідерландів.

Всі ці кошти будуть об’єднані в єдиний пакет на суму 372 млн євро для підтримки невідкладних потреб «Укренерго» у відновленні інфраструктури.

Варто зазначити, що інвестиції ЄБРР в Україну здійснюються за підтримки донорів та партнерів.

Quote«Терміновий ремонт електромережі України є безпосереднім пріоритетом для ЄБРР. Українському народу та бізнесу потрібен постійний доступ до електроенергії, щоб пережити зиму. Завдяки цьому важливому фінансуванню ми допоможемо «Укренерго» виконувати швидкий аварійний ремонт пошкодженого обладнання, високовольтних підстанцій та ліній електропередач», – заявила президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Контекст. Нагадаємо, у середу, 23 листопада, росія здійснила чергову ракетну атаку на Україну. Всього було випущено 65 ракет, 51 з них збили сили ППО.

Через ракетний обстріл більшість регіонів України знову залишилася без світла, адже рф знову поцілила у критичну інфраструктуру. Зокрема, були зупинені декілька АЕС (вони не постраждали).

Через обстріл рф без світла залишилася навіть Молдова, у місті зупинився деякий громадський транспорт. Президент Молдови Майя Санду на це заявила, що росія знищує мирне населення, тож з такою країною справ кразе не мати.

Станом на 19:00 у більшості областей України частково вже почали повертати енергопостачання.

Подякувати 🎉