Послаблення карантину: хто перейшов на новий етап і хто наступний

Фото: Unsplash

Фото: Unsplash

У низці областей розпочалося послаблення карантинних обмежень. Окрім обласних центрів, транспорт відновив роботу і в тих областях, де епідеміологічна ситуація дозволила обласним радам ухвалити відповідні рішення.

Послаблення розпочалося в тих областях, в яких дозволило МОЗ, як-от: у Києві, Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській та Чернігівській областях.

Наприклад, у Тернополі відновив роботу весь громадський транспорт і вся маршрутна мережа, також відновлено проїзд до дач. У Херсонській області розпочав роботу внутрішньообласний транспорт, однак рішення про виїзд на маршрут приймає сам власник.

Telegram Logo

У Київській області пом'якшення карантину розпочнеться з 26 травня. Саме тоді відновиться робота громадського транспорту, відкриються дитячі садочки та готелі — про це під час онлайн-брифінгу розповів в.о. голови Київської обласної держадміністрації Василь Володін.

Під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Миколаївській облдержадміністрації 23 травня було вирішено дозволити роботу приміського транспорту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

На Вінничині з 22 травня відновили роботу готелі, церкви та автовокзали. Проте пасажирів на внутрішньообласних маршрутах усе ще небагато.

Також з 22 травня відновилася робота міського, міжміського та внутрішньообласного транспорту в Кіровоградській області. 25 травня мала відновитися робота закладів дошкільної освіти.

Крім того, відновити роботу транспорту по всій області рішенням облради дозволили й на Луганщині, хоча МОЗ й не вважає ситуацію у області сприятливою. Також там дозволено роботу дитсадків, проведення релігійних заходів з деякими обмеженнями та спортивних змагань без глядачів.

Загалом транспортне сполучення відновили майже в усіх областях, де епідеміологічна ситуація є сприятливою, однак частині регіонів заборонили розпочинати другий етап виходу з карантину.

Серед таких областей:

  • Волинська;
  • Дніпропетровська;
  • Луганська;
  • Донецька;
  • Закарпатська;
  • Львівська;
  • Рівненська;
  • Чернівецька.

Проте це не завадило головам деяких міських держадміністрацій дозволити відновлення руху транспорту.

Так, наприклад, у місті Бахмут, що на Донеччині, попри заборону МОЗ, було прийнято рішення про відновлення регулярних та нерегулярних перевезень. Таке рішення ухвалила міська рада.

Контекст. Кабінет міністрів 20 травня 2020 року на своєму засіданні ухвалив рішення про відновлення роботи громадського наземного транспорту та метрополітену.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини