росія знайшла новий пункт таємної перевалки нафтопродуктів між танкерами біля узбережжя Греції, щоб і надалі обходити санкції Заходу. Це сталося після того, як Греція провела навчання у Лаконській затоці, щоб заблокувати місце, яке раніше використовувала рф. Про це пише Bloomberg.
Як росія намагається знайти нові місця для таємної перевалки нафти
росія знайшла новий пункт таємної перевалки нафти між танкерами біля узбережжя Греції після того, як європейська країна використала військово-морські навчання, щоб спробувати заблокувати таку діяльність в одному місці.
За даними аналітичної компанії Vortexa, близько 1 млн барелів дизельного палива, мазуту та інших нафтопродуктів на місяць перевантажуються з танкера на танкер біля островів Лесбос і Хіос в Егейському морі.

Цей район став популярним лише після того, як військово-морський флот Греції провів навчання у Лаконській затоці, яку раніше найчастіше використовували для перевалки в Європі, щоб зменшити там подібні практики.
Така практика перевалки, яка іноді здійснюється таємно, з вимкненими або фальсифікованими GPS-маяками на суднах, може допомогти приховати походження нафти, щоб росія могла обходити санкції.
У Європі почали зростати занепокоєння через перевалку російської нафти та палива з судна на судно, оскільки це може бути екологічно небезпечним, а також виникають питання щодо безпеки та страхування залучених суден.
Водночас навіть після військово-морських навчань Греції перевантаження нафтопродуктів з корабля на корабель все ще відбуваються поблизу Лаконської затоки, хоча й меншими темпами.
Нагадаємо, у липні 2024-го 44 європейські країни схвалили план придушення «тіньового флоту» російського судноплавства, який допомагає рф обходити нафтові санкції Заходу, на саміті Європейської політичної спільноти,
Зараз понад 60 нафтових танкерів перебувають під санкціями влади США, Великої Британії та Європейського Союзу. Зокрема, 18 липня 2024 року Британія оголосила 11 нових санкції проти суден, які перевозять нафту чи нафтопродукти з росії до третіх країн.
Західні санкції вже змусили більшість танкерів з російською нафтою припинили збір вантажів, і десятки з них нині простоюють по всьому світу, зокрема на узбережжі росії, Китаю та Туреччини.