Facebook Pixel

Кого беруть на роботу замість військовозобов'язаних чоловіків – лазівки роботодавців

Перед загрозою зупинки або закриття бізнесу через розгортання масштабної кадрової кризи роботодавці змушені підвищувати зарплати персоналу і змінювати ставлення до вразливих категорій громадян. Отже The Page більш детально розповідає про групи пошукачів роботи, які тепер мають кращі шанси знайти роботу.

Працевлаштування людей пенсійного віку

«Шукаємо водія на мікроавтобус – бажано пенсіонера», – так виглядає одна з актуальних вакансій. Кілька років тому щось подібне здавалося дивиною. Адже на українському ринку праці традиційно панував ейджизм – дискримінація за ознакою віку.

Проте під тиском кадрової кризи ейджизм відступає. Ба більше, чоловіки старше 60 років здаються більш надійними кандидатами на посаду в порівнянні з молодшими вйськовозобов’язаними колегами, яких за відсутності можливості бронювання можуть зненацька мобілізувати.

З іншого боку, чоловіки призовного віку часто побоюються офіційно працевлаштовуватися і активно шукати роботу. Саме тому 79% учасників опитування «OLX Робота» вважають, що саме мобілізація є головню причиною кадрової кризи.

Робота для молоді та підлітків

Роками найскладнішим завданням на українському ринку праці був пошук першої роботи кандидатами молодше 25 років без досвіду. Влаштуватися на роботу до повноліття взагалі виглядало нездійсненою місією. Проте тепер підлітки, молодь і студентство потрапляють у фокус уваги роботодавців. Адже громадяни до 25 років не підлягають мобілізації, а студенти мають відстрочку на час навчання.

Роботодавці стали більш лояльними до молоді без досвіду і підлітків. Фото: Depositphotos

Роботодавці стали більш лояльними до молоді без досвіду і підлітків. Фото: Depositphotos

Студентам роботодавці пропонують гнучкий графік, який дозволяє суміщати роботу з навчанням або роботу виключно у вихідні дні. Наприклад, у одній з актуальних вакансій студентам пропонують часткову зайнятість лише в суботу та неділю, денні, нічні або змішані зміни на складі компанії.

Можливостей для кандидатів до 18 років також побільшало. Їм найчастіше пропонують роботу баристою, продавцем, комплектувальником тощо. Зазвичай такі вакансії також передбачають гнучкий графік.

Вакансії для людей з інвалідністю

Серед дій роботодавців у відповідь на подальше загострення кадрової кризи 32% учасників опитування «OLX Робота» назвали працевлаштування чоловіків із «білим квитком», які не підлягають мобілізації. Часто у цих випадках мова йде про людей з інвалідністю. Отже вакансій для цієї категорії громадян також побільшало.

До чого готуватися роботодавцям, якщо кадрова криза загостриться

На заході присвяченому ринку праці в Україні Марія Абдулліна, керівниця категорій OLX «Робота» та «Послуги» узагальнила, що одним зі шляхів подолання кризи на ринку праці для роботодавців є принцип DE&I (Diversity, Equity & Inclusion) – розвиток культури різноманіття, рівності та інклюзивності. Мається на увазі активна інтеграція в ринок праці різних соціальних груп: молоді від 15 років і студентів, осіб старше 45 років, жінок (особливо матерів), ветеранів та учасників бойових дій, пенсіонерів та людей з інвалідністю тощо. Зокрема, на ринку праці є тенденція до навчання жінок професіям, які традиційно вважаються чоловічими.

Український ринок праці очікує різноманіття. Фото: Depositphotos

Український ринок праці очікує різноманіття. Фото: Depositphotos

Крім того, експерти OLX «Робота» вважають, що роботодавці мають готуватися до мультикультурності та інтеграції іноземців.

Quote«В Україні наразі можна простежити тенденцію розвитку ринку праці до більшої інклюзивності та різноманіття. Це своєю чергою відкриває нові можливост, як для працівників, так і для роботодавців, а також сприяє створенню умов в країні, де кожен має рівні можливості для професійного розвитку та зростання», – підсумовує Марія Абдулліна.
Подякувати 🎉