Як безпечно заправити газовий балон — відео
Газові балони — надпопулярний запит, що зараз поступається, напевно, тільки «генераторам» і «зарядним станціям». Ще більше питань виникає щодо безпечної експлуатації газових балонів. За дотримання неважких правил він слугуватиме довго й ефективно. Про це, спираючись на власний досвід, розповів і показав на відео Артем Куюн, експерт «Консалтингової групи «А-95».
Як правильно заправляти газовий балон (відео):
Однією з основних причин вибухів балонів в Україні є перевищення допустимого обсягу заправки. Це особливо небезпечно взимку, коли з холодної заправки балон може бути переміщений до теплого приміщення, а й навіть розміщений поблизу обігрівального приладу.
Артем Куюн на відео демонструє, як обчислити залишок і обсяг безпечної заправки. «Це база, яку мають знати всі користувачі балонного газу, а також заправники», — вважає він.
«Я вже роки три маю газовий гриль, тому користуюся трьома газовими балонами, — розповідає Артем. — Це композитні балони номінальною місткістю 12,5, 18,2 і 24,4 л. Проте заправляти їх можна максимум на 85%, а краще на 80% зазначеної місткості.
В інфографіці для зручності ми вказали: номінальну місткість балонів — її зазначено на самому балоні; максимальний робочий безпечний рівень заправки; вагу порожнього балона (тари). Не забувайте, що для безпечної експлуатації балон можна заправляти не більш як на 80 — 85%.
Як розрахувати безпечний рівень заправки газового балона
На відео Артем пояснив, як розрахувати, скільки газу можна безпечно заправити в балони. Вага балону в цьому випадку середня. Вмикаємо ваги, ставимо балон — маємо 7,2 кг. Тепер, коли всі основні заміри проведено, робимо розрахунок.
Вираховуємо залишок газу:
(загальна вага — вага тари) * щільність газу
(7,2 — 4,4) * 0,54 = 5,2 л
Обчислюємо максимальний обсяг заправки:
Робочий обсяг — залишок
15,5 — 5,2 = 10,3 л
Аналогічно можна обчислити безпечний обсяг заправки для балонів всіх типів.