Якщо ядерний удар. Симулятор NukeMap покаже, якими будуть наслідки в обраному районі

Ядерна загроза. NukeMap покаже, що залишиться від міста після ядерного удару

Шалена політика російського диктатора Володимира Путіна призвела до того, що загроза ядерної війни почала обговорюватися у світі як реальність уперше з початку 1960-х років. З огляду на те, що спрогнозувати подальші дії очільника Кремля неможливо, видання SPEKA пропонує українцям ознайомитися із сервісом NukeMap, який допоможе змоделювати наслідки застосування ядерної зброї на будь-якій обраній користувачем ділянці.

Як спрогнозувати наслідки ядерного вибуху з допомогою NukeMap

  • На мапі необхідно обрати місце ймовірного вибуху ядерної бомби.
  • Обрати тип боєприпасу (наприклад, «Тополь-М», який є у рф).
  • Обрати тип вибуху — наземний чи повітряний (у випадку України варто надати перевагу останньому, оскільки наземний вибух передбачає розміщення бомби на землі).
  • Отримати наочну інформацію з графічним позначенням і описом зон ураження.

Перевірити, як працює сервіс, можна за посиланням.

Що відомо про сервіс NukeMap?

Сервіс NukeMap створив Алекс Веллерштейн, історик науки з Технологічного інституту Стівенса, який вивчає історію ядерної зброї. Першу його версію випустили 2012 року, вона була задумана як частково педагогічний пристрій для ілюстрації відмінностей у розмірі ядерних бомб.

Контекст. На росії, за оцінними даними аналітиків, нараховується 5 975 ядерних боєголовок. Утім, інформація по країні включає лише боєзаряди стратегічних носіїв. Водночас Москва має значну кількість тактичної ядерної зброї, яка важко піддається оцінці.

Як повідомлялося, протягом кількох місяців США надсилали непублічні повідомлення в Москву, попереджаючи керівництво росії про серйозні наслідки, які можуть виникнути після використання нею ядерної зброї.

Читати на The Page