Світовий банк зневірився в українській економіці і вказав на втрату потенціалу

Всесвітній банк погіршив прогноз падіння ВВП України. Фото: Pixabay

Всесвітній банк погіршив прогноз падіння ВВП України. Фото: Pixabay

Світовий банк погіршив прогноз падіння ВВП України до 5,5% 2020 року, повідомляється в Огляді економіки Європи й Центральної Азії «COVID-19 і людський капітал» від Світового банку (СБ).

Економіка України дуже постраждала від спалаху COVID-19 2020 року. Загалом у другому кварталі ВВП знизився на 11,4% (рік до року), тому в підсумку в 1 першому півріччі 2020 року ВВП знизився до 6,5% р/р.

Однак українська економіка увійшла в коронакризу сильнішою й підготовленою завдяки зваженій монетарній і фіскальній політиці впродовж попередніх років, тому падіння ВВП у країні цього року очікується менше, ніж у багатьох країнах регіону.

Telegram Logo

За оцінками СБ, відновлення економічного зростання буде помірним: 1,5% 2021-го і 3,1% 2022 року на тлі уповільнення темпів впровадження структурних реформ. Однак прогноз спаду ВВП України погіршений на 2 відсоткові пункти, а на 2021 рік – на 1,5 в.п.

Зростання реального ВВП і внесок в зростання реального ВВП. Фото: Всесвітній Банк

Зростання реального ВВП і внесок в зростання реального ВВП. Фото: Всесвітній Банк

У Світовому банку очікують, що 2020 року інфляція в Україні складе 4,8%, 2021 року – 5%, 2022 року – 5%. Згідно з прогнозом, держборг України зросте з 50,4% ВВП (показник на кінець 2019 року) до 62% ВВП наприкінці 2020 року.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

СБ вважає, що потреба у фінансуванні для України залишається значною в середньостроковій перспективі через значний обсяг погашення боргу. Надалі буде критично важливо зберегти імпульс реформ, щоби зміцнити довіру інвесторів і підтримати відновлення економіки. Пожвавлення інвестицій залежить від прогресу реформ, але його стримують високі політичні та управлінські ризики.

«Необхідне постійне дотримання антикорупційних реформ і проведення обачної макроекономічної політики», – вважають у Світовому банку.

Контекст. Раніше СБ повідомляв, що світовій економіці знадобиться не менше п'яти років, щоби відновитися після пандемії коронавірусу. Водночас в ООН повідомили про те, що пандемія стала неконтрольованою.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини