Facebook Pixel

Волонтерські збори звільнено від оподаткування за весь 2022 рік – Гетманцев

Усі волонтерські організації, які до кінця 2022 року подали заявки до державного реєстру, звільняються від обов’язку щодо оподаткування зібраних коштів. Про це нагадав Данило Гетманцев, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, в інтерв’ю «Укрінформу».

Quote«Статус волонтера надається заднім числом, що дуже важливо. Якщо ти зареєструвався, наприклад, наприкінці 2022 року, то твій волонтерський статус поширюється на весь рік. Усі гроші, які ти зібрав на свій рахунок від початку року, звільняються від оподаткування», – підкреслив Гетманцев.

Додатково волонтерів було звільнено від обов’язку звітувати за перші 3 місяці війни – до травня 2022 року включно. Ці питання були погоджені на консультаціях із волонтерськими організаціями.

Гетманцев вважає, що процес внесення відомостей до реєстру волонтерів зараз «максимально спрощений», також прибрано перешкоди для віддаленої реєстрації.

Quote«Практично жодних документів подавати не треба, треба просто зареєструватися. Відповідно, усі ті кошти, які були зібрані волонтерами, звільняються від оподаткування», — підкреслив він.

Реєстр волонтерів дав змогу «відділити волонтерів від тих, хто у війну отримував дохід, «під шумок» збираючи гроші на свої рахунки».

Перелік установ, що залучають до своєї діяльності волонтерів для провадження волонтерської діяльності на території України, можна подивитися за лінком.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉