Facebook Pixel

Відтепер кордон знову можна перетинати лише із закордонним паспортом: винятки

В Україні знову починає діяти норма, яка передбачає перетин кордонів країни лише за паспортом для виїзду за кордон, однак у певних випадках виїхати буде можливо й за іншими документами. Про це повідомляє «Суспільне» з посиланням на речника Державної прикордонної служби Андрія Демченка.

Quote«Коли на кордоні фактично була гуманітарна катастрофа, були тисячі людей і транспортних засобів, які рятувалися від війни, Державною прикордонною службою в співпраці й за погодженням із країнами Європейського Союзу було ухвалено рішення про пропуск громадян, зокрема й за внутрішніми паспортами або іншими документами, за допомогою яких можна було ідентифікувати особу, оскільки на той час сервісні центри не працювали в належний спосіб і людям було вкрай складно оформити ці документи», — пояснив речник.

Однак віднині громадяни України зможуть виїздити за межі держави лише за наявності паспорту для виїзду за кордон.

Демченко зауважив, що для дітей порядок перетину кордону залишається спрощеним. А щодо повнолітніх громадян, то вони зможуть перетнути кордон за внутрішніми паспортами лише в окремих випадках.

Quote«Зокрема, таким правом буде дозволено скористатися українцями, які їдуть із районів, де ведуться бойові дії, або якщо вони супроводжують людей з інвалідністю. Але це відбувається безпосередньо на кордоні, коли наші інспектори спілкуються з людьми, бачать їхню ситуацію; бачать, які документи в них є на руках», — пояснив речник ДПСУ.

Водночас в Україні зберігаються норми законодавства та домовленості, досягнуті до війни з іншими країнами, наприклад, щодо можливості в'їзду в Туреччину за ID-карткою.

Quote«Але варто розуміти, що прямих рейсів до Туреччини в нас зараз немає. І, власне, якщо йдеться про слідування транзитом через інші країни, то ми не можемо стверджувати, що людина їде саме в ту країну, де діє ця норма», — підсумував Андрій Демченко.
Подякувати 🎉