Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Польща скасує виплату 40 злотих на день: коли і кого це стосується (ОНОВЛЕНО)

Виплата допомоги у Польщі – що зміниться з 1 липня. Фото: Getty Images

Виплата допомоги у Польщі – що зміниться з 1 липня. Фото: Getty Images

ОНОВЛЕНО: Починаючи з 1 липня 2022 року уряд Польщі більше не виплачуватиме 40 злотих на кожного біженця (на харчування та проживання). Йдеться про виплати тим, хто взяв до себе українців.

Заступник глави Міністерства внутрішніх справ Польщі та уповноважений польського уряду в справах біженців Павел Шефернакер пояснив це рішення прагненням мотивувати біженців почати заробляти й забезпечувати себе самостійно, пише Rzeczpospolita. Він додав, що скасування виплат стосуватиметься не всіх — виняток зроблено для «інвалідів, вагітних і багатодітних матерів».

Quote«Ми виплачуємо величезні соціальні кошти — від 300 злотих на кожного біженця до 500+ злотих на кожну дитину та інші суми, що випливають із соціальної допомоги. Крім того, ми бачимо, що багато українців шукають роботу, знаходять її і з усім справляються. Ми хочемо стимулювати решту до активності. Чотири місяці повного захисту — це, на наш погляд, достатній строк», — повідомив виданню високопоставлений політик із партії «Право і справедливість».

Звісно, за таким рішенням влади стоять гроші, підкреслює Rzeczp spolita. Так, Сілезьке воєводство оцінило поточні витрати на біженців у 190 млн злотих (1,3 млрд грн), з яких виплата 40 злотих на особу на день склала цілих 160 млн злотих. У Нижній Сілезії оцінюють витрати в 64,5 млн злотих, а в Підкарпатському воєводстві – у 35,5 млн злотих.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Контекст. Нагадаємо: польський президент Анджей Дуда наприкінці травня заявив, що Польща дасть згоду стати державою — гарантом безпеки України після закінчення російсько-української війни. Він також наголосив, що війна має завершитися на тих умовах, на які погодиться Україна.

Коментарі

Всі новини