Напередодні Дня боротьби за права жінок в Україні вперше презентували «Індекс ґендерної рівності», який оцінює паритет жінок і чоловіків у різних сферах. Якщо коротко, показники могли бути кращими. Привернути увагу суспільства до теми рівності жінок і чоловіків планує у новому спецпроєкті «Крізь скляну стелю».
Що відомо про Індекс ґендерної рівності в Україні
Індекс ґендерної рівності в Україні в 2023 році становив 61,4 бала, йдеться у звіті Українського жіночого фонду. Це на 8,8 бала нижче, ніж у середньому по 27 країнах-членах ЄС. Наша країна перебуває ближче до нижньої третини рейтингу – Україна займає 20-те місце у рейтингу з 27 країн ЄС.

Індекс ґендерної рівності для України і ЄС-27 у 2023 році. Фото: ІҐР 2023

Водночас не все так погано: ми обійшли Хорватію, Кіпр, Естонію, Словаччину, Грецію, Чехію, Угорщину і Румунію.
Індекс вперше продемонстрував стан ґендерної рівності в Україні за 6 ключовими сферами життя українців та українок, нагадала Ольга Стефанішина, віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.
На початок березня європейці вже опублікували звіт по ІҐР за 2024 рік. За рік середній бал європейського ІҐР зріс з 70,2 до 71,0. Україна зберегла своє 20-те місце у рейтингу з 61,4 балами попереду тієї ж вісімки.

Що відомо про Індекс ґендерної рівності в Україні у порівнянні з європейським. Фото: звіт ІҐР
«Крізь скляну стелю»: очікуйте на новий спецпроєкт 
ініціює спецпроєкт «Крізь «скляну стелю». Адже «скляною стелею» (glass ceiling) прийнято називати невидимі але реальні бар’єри для розвитку кар’єри жінок або інших дискримінованих груп.
Мета проєкту – обговорити досягнення ґендерної рівності в Україні та світі й надати можливість українським компаніям поділитися власними кейсами підтримки жінок.
Перший матеріал у темі вийде вже у середу 5 березня.