Вихідні у березні: скільки відпочиватимуть українці

У березні на українців чекає додатковий вихідний день. Цьогоріч Міжнародний жіночий день 8 Березня випадає на понеділок, а значить на роботу доведеться виходити лише у вівторок 9 березня.

Водночас п'ятниця 5 березня коротким днем не буде, бо не передує безпосередньо святковому дню. Також вихідний на 8 Березня не доведеться відпрацьовувати. Крім того, у 2021 році 8 березня починається традиційне святкування Масниці.

Також варто зазначити, що на 8 Березня в Україні пройдуть традиційні марші феміністок, щоб нагадати, якою була історія свята та зробити акцент на боротьбі жінок за свої права.

Telegram Logo

Таким чином, вихідних днів у березні в Україні буде дев'ять: 6,7 і 8 березня, 13-14 березня, 20-21 березня та 27-28 березня.

Як працюватимуть банки 8 березня

Так як 8 березня — офіційний вихідний в Україні. Відтак банки України самостійно можуть визначати свій порядок роботи у вихідні, святкові та неробочі дні.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Водночас, система електронних платежів Національного банку працює у режимі 23/7. Це значить, що незалежно від святкових та неробочих днів банки мають можливість здійснювати міжбанківські платежі.

Варто зазначити, що банки, які здійснюватимуть міжбанківські платежі 6-8 березня, відображатимуть їх календарною датою 9 березня 2021 року.

Коли 8 Березня стало вихідним днем

Саме свято з'явилося у 1908 році як День солідарності працюючих жінок. Тоді жінки боролися за рівні з чоловіками права. Однак вихідним днем 8 Березня стало лише у 1966 році. Спочатку свято було популярним лише у країнах соцтабору.

У більшості держав 8 Березня набуло своєї популярності лише у 70-х роках ХХ сторіччя.

Ба більше, у різних країнах його святкують по різному. Наприклад, у Лаосі 8 Березня вихідний день лише для жінок, а у Китаї вихідного нема, однак їм дозволяють працювати у цей день на декілька годин менше.

Як 8 Березня святкують у інших країнах

Італія

В Італії цей день святкують з подружками, тому багато закладів готують спеціальні пропозиції та знижки. Однак офіційного вихідного в країні немає, символом свята є мімоза.

Німеччина та Франція

У Німеччині та Франції про свято згадують лише у ЗМІ, а вітають жінок у травні на День матері.

Білорусь

У Білорусі 8 Березня — офіційний вихідний, коли прийнято дарувати жінкам квіти і подарунки. Як і у нас свято також широко відзначають на роботі: чоловіча половина колективу заздалегідь готує жінкам приємні сюрпризи.

Казахстан

У Казахстані 8 Березня офіційний вихідний, коли чоловіки неодмінно повинні піднести приємні подарунки не тільки дружині і доньці, а й усім родичкам жіночої статі. Але особливу увагу в цей день у Казахстані приділяють матерям.

В'єтнам

У В'єтнамі 8 Березня збігається з Днем пам'яті сестер Чинг, які мужньо захищали свою батьківщину. Святу вже 2 тис. років, 8 Березня відзначають з великим розмахом, влаштовуючи масові святкові заходи.

Куба

На Кубі свято досі пройняте духом революції та свободи. Тому в цей день жінки часто влаштовують мирні демонстрації і народні гуляння. А чоловіки дарують їм квіти та подарунки.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини