Facebook Pixel

Відставка Кабміну, суперечка між «Рошен» та Борисполем, Huawei без Android

Кабмін йде у відставку

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив про намір подати у відставку. Його рішення тягне за собою відставку всього уряду. «Я прийняв для себе рішення подати у відставку одразу після проведення в середу чергового засідання уряду», — пояснив Володимир Гройсман.

  • Така заява прем’єра стала реакцією на заклик президента Володимира Зеленського до уряду піти у відставку. «Хочу процитувати американського актора, який став класним американським президентом: «Уряд не вирішує наших проблем — уряд і є наші проблеми». Я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками й каже мені, чого ми не зможемо зробити. Це неправда — можете. Ви можете взяти папір, узяти ручку та звільнити свої місця для тих, хто думатиме про наступні покоління, а не про наступні вибори», — сказав він після складення присяги в сесійній залі парламенту.
  • Зеленський також заявив, що розпускає Верховну Раду. Президент дав парламенту два місяці. За цей час він хоче, щоб депутати проголосували за закони про скасування депутатської недоторканності, про покарання за незаконне збагачення та Виборчий кодекс. А також звільнили главу СБУ, Генерального прокурора та міністра оборони. Про закон про імпічмент президента Зеленський чомусь не згадав.


Telegram Logo

Коротко:

Україна й Польща заблокували відновлення транзиту російської нафти

Білорусь чекає на підтвердження Польщі та України, щоб з 21 травня відновити прокачування російської нафти, повідомила представник «Белнефтехім». Поки що її немає ані в той, анi в iнший бiк. «Укртранснафті» довелося призупинити транзит нафти до Угорщини, який було відновлено опівночі 20 травня. Україна встигла відправити 4 тис. тонн, але зіткнулась з необхідністю виконання додаткових технологічних операцій із заміщення нафти. Крім того, угорська MOL повідомила про технічні проблеми зі свого боку.

Ігор Насалик: Україна повністю готова до запуску ринку електроенергії

Міністерство енергетики як один із учасників процесу запуску ринку електроенергії виконало всі свої зобов’язання, а у основних учасників немає жодних зауважень, заявив міністр енергетики у коментарі The Page. Він пояснив, що для того, щоб уникнути різкого зростання цін на електроенергію для населення, буде діяти постачальник зі спеціальними обов’язками. Конкуренція на ринку постачання універсальних послуг також може привести тільки до зниження ціни, але ніяк не до підвищення, зауважив міністр. Запуск нової моделі оптового ринку електроенергії заплановано на 1 липня 2019 року.

«Рошен» подав зустрічний позов до міської ради Борисполя

Бісквітний комплекс кондитерської корпорації «Рошен», який будують на території Бориспільського району, подав позов до виконавчого комітету міської ради. Судова суперечка триває з березня, однак через недоліки у позові розгляд відбувся лише 7 травня. Місцева влада Борисполя просить суд визнати додаткову угоду про пайову участь при будівництві «Бісквітний комплексу «Рошен»». Однак раніше у коментарі liga.net юристи «Рошен» заявляли, що бісквітний комплекс не підписував додаткову угоду, та й згоду на зміну договору компанія не давала.


Поряд з нами:

Google розірвав відносини з Huawei

Американська корпорація відмовилась співпрацювати з китайською Huawei Technologies, і тепер остання позбудеться доступу до оновлень операційної системи Android. Нові смартфони, випущені компанією за межами Китаю, більше не матимуть доступу до низки популярних додатків, у тому числі до Gmail, браузера Chrome та Google Play Store. Google також припинить будь-яку технічну підтримку Android і сервісів Google у майбутньому, але користувачі Huawei, у яких вже стояли додатки на смартфонах, зможуть продовжувати ними користуватися. Крім того, поставки своїх продуктів та програмного забезпечення Huawei призупинили Intel, Qualcomm, Xilinx і Broadcom, повідомив Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Блокування продажів критичних компонентів може призвести до порушення бізнесу американських гігантів та уповільнити розгортання 5G-мереж по всьому світу — у тому числі в Китаї. Це, у свою чергу, може нашкодити американським компаніям, які все частіше покладаються або залежать від економіки Китаю.

Коментарі

Всі новини