Facebook Pixel

Не дні й навіть не тижні: в «Укренерго» оцінили строки відновлення електромереж

За оцінкою «Укренерго», на повноцінне відновлення українських електромереж потрібно багато часу. Водночас для того, щоб повернути запас міцності енергосистемі, треба лише кілька тижнів за умов відсутності повторних масштабних обстрілів. Про це повідомив голова «Укренерго» Володимир Кудрицький, передає «Інтерфакс-Україна».

«Відновлення електромереж в їхній первинній функціональності триватиме певний час. Це не дні й навіть не тижні. Але для того, щоб відновити запас міцності нашої енергосистеми, потрібно кілька тижнів», – розповів він.

За його словами, найбільші труднощі для української енергосистеми становлять постраждалі під час обстрілів енерговузли з великим споживанням електрики.

«Це центральний регіон, зокрема, Київський енерговузол і Харківський енерговузол, що постраждав від ракет ще місяць тому, і, звісно, це захід України, де минулого тижня було достатньо інтенсивне пошкодження наших магістральних підстанцій», – уточнив Кудрицький.

Глава «Укренерго» поінформував, що фахівцям компанії вдалося частково відновити функціональність перерахованих вище підстанцій. Однак він додав, що й досі є негаразди із забезпеченням сталого електроживлення.

Контекст. Починаючи від 10 жовтня російська армія завдала майже 300 ударів по об’єктах енергетичної системи України із застосуванням крилатих ракет, артилерії та ударних дронів. За оцінкою Міненерго, для того, щоб уникнути вимушених відключень світла в регіонах, українцям необхідно скоротити споживання щонайменше на 20%.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉