Facebook Pixel

Відмовитися від повістки на блокпості не можна? Про що варто знати

В Україні немає визначених місць, де можуть роздавати повістки військовозобовʼязаним. Саме тому українці можуть отримати їх будь-де, навіть у громадських закладах, на роботі та блокпостах. Однак у деяких випадках документ можна оскаржити.

Про це пише 24 Канал.

Що робити, якщо вручили повістку на блокпості

Після того, як вам вручили повістку на блокпості, необхідно прийти до військкомату. Однак документ можна оскаржувати, якщо для цього є певні підстави. Слід звернутись у ТЦК, Міноборони або Нацполіцію.

Оскаржити повістку ви можете у тому випадку, якщо вона була неправильно заповнена, а також якщо її заповнювала неуповноважена особа.

Хто має вручати повістку

Даний документ військовозобовʼязаному має вручати лише уповноважена особа. Хто підпадає під значення «неуповноважена особа»:

  • військові, які чергують на блокпостах;
  • митники;
  • поліцейські тощо.

Повістку мають вручати представники військового комісаріату або представники органу місцевого самоврядування. Якщо документ вручає хтось інший, то ви можете сміло відмовлятися від нього.

Виходить, якщо на блокпості вам виписала повістку неуповноважена особа, то ви можете сміло від неї відмовитися.

Як правильно відмовитися від повістки

У такому випадку має бути складений відповідний акт, де будуть вказані причини відмови. Однак зверніть увагу, що це має відбуватися у присутності двох свідків.

Коли призовників можуть покарати за відмову від повістки

За дані дії ви можете понести адміністративну та кримінальну відповідальність.

Адміністративна відповідальність настає у тому випадку, коли військовозобовʼязаний належним чином отримав повістку та не зʼявився за викликом до ТЦК для визначення призначення у воєнний час.

Кримінальна відповідальність у тому випадку може бути, якщо ви уникнули відправлення до лав ЗСУ.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉