Facebook Pixel

Вибух на газопроводі в окупованому Криму: Росія звинуватила українську розвідку та Меджліс

Фото: ФСБ

Фото: ФСБ

Російська ФСБ заявила, що у вибуху на газопроводі в окупованому Криму, який стався 23 серпня, винні українська розвідка та Меджліс кримських татар. Зокрема, представники Служби наголосили, що до цього інциденту нібито причетні затримані днями заступник глави кримськотатарського Меджлісу Наріман Джелялов і брати Асан та Азіз Ахтемови, пише російський «Інтерфакс».

«23 серпня 2021 року в районі населеного пункту Перевальне Республіки Крим стався підрив ділянки газопроводу. Під час проведених оперативно-розшукових заходів і слідчих дій встановлено, що диверсію організовано територіальним підрозділом Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України в місті Херсоні — так званою оперативною службою «Таврія» за участю забороненої в Росії організації «Меджліс кримськотатарського народу», — йдеться в повідомленні відомства.

У ФСБ вважають, що троє зазначених осіб «виїжджали в Україну, до Херсона, де співробітники ГУР навчили їх вибухової справи». За вчинення «диверсії», як повідомляють у російській спецслужбі, Україна обіцяла винагороду в розмірі $2 тис.

Telegram Logo

Російські силовики наголосили, що вибух нібито мав бути пов'язаний із Днем незалежності України. За їхніми даними, «диверсію» санкціонував глава ГУР МО Кирило Буданов, організаторами були агенти української розвідки: Різа Яг'яєв-Веліулаєв, Максим Мартинюк і керівник оперативної служби «Таврія» Віктор Зелінський.

Контекст. Російські силовики 3 — 4 вересня викрали Джелялова та ще чотирьох кримських татар (Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова, Ельдара Одаманова). У відповідь на це небайдуже населення та члени родин затриманих влаштували протест поблизу будівлі ФСБ у Сімферополі. Правоохоронці із застосуванням сили затримали майже 50 активістів.

Адвокат Джелялова повідомив, що його підзахисний зазнав тортур.

Згодом російські силовики заявили, що затримані ними особи почали давати свідчення й визнали свою причетність до інциденту.

Коментарі

Всі новини