Верховна Рада призначила нового прем'єра. Що пообіцяв Денис Шмигаль

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Верховна Рада проголосувала за нового прем'єр-міністра України. Головою Кабміну став віцепрем'єр-міністр Денис Шмигаль. «За» проголосував 291 депутат, проти — 59, утрималися — 46, не голосувало — 9.

Шмигаль, представляючи свою програму, зазначив, що уряд повинен переглянути бюджет для збільшення пенсій та виплат, посилити економічний блок, покращити сферу медицини, сприяти розвитку промисловості та аграрного сектору.

Ба більше, уряд має продемонструвати стратегії та перспективи економічного розвитку.

Telegram Logo

Крім того, зважаючи на епідемію коронавірусу у світі, Україна повинна покращити умови лікування та діагностики захворювання.

«Є витрати, які ми повинні скоротити. Це стосується і зарплат, і премій чиновників, міністрів нового уряду зокрема, членів ряду наглядових рад та інших чиновників».

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

прем'єр-міністр України

За його словами, новий уряд збереже реформу децентралізації, програму «велике будівництво», яка має дати поштовх для подолання економічної кризи, доступні кредити для малого та середнього бізнесу.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Також новий уряд орієнтуватиметься на всі ті напрямки, які ще минулого року окреслив Зеленський: створення сприятливого інвестклімату, здобуття енергоефективності, покращення якості медицини, зміцнення безпеки та оборони, припинення війни на Донбасі.


44-річний Денис Шмигаль в 2003 році захистив кандидатську дисертацію з економіки в Інституті регіональних досліджень НАНУ. З 1994 року працював менеджером приватного підприємства «О'кей», потім два роки пропрацював бухгалтером в Електронбанку. А в 1997 році перейшов бухгалтером на Львівський автобусний завод. У 2006 перейшов в інвестбізнес.

Пізніше, у 2009 році, Шмигаль перейшов на роботу в органи влади. Працював начальником головного управління економіки, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської облдержадміністрації.

У 2014 році Шмигаль працював заступником начальника головного управління Мінхододів у Львівській області. У 2015 році повернувся у приватний сектор, ставши спочатку радником президента, а потім – гендиректором великого виробника морозива «Львівхолод».

У 2017 році почав працювати заступником гендиректора з соціальних питань «ДТЕК Західенерго», а з початку 2018 року ще й директором Бурштинської ТЕС.

У серпні 2019 очолив Івано-Франківську облдержадміністрацію. На початку лютого цього року Рада призначила його віцепрем'єром — міністром розвитку громад і територій.


Контекст. Верховна Рада проголосувала за відставку прем'єр-міністра Олексія Гончарука. Підтримали це рішення 353 депутати, проти проголосувало — 0, утрималося — 49, а не голосували 9 депутатів.

Депутати «Слуги народу» 3 березня анонсували перезапуск Кабміну та назвали найбільш ймовірним кандидатом на пост нового прем'єра віцепрем'єр-міністра та міністра розвитку громад і територій Дениса Шмигаля.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини