Facebook Pixel

Безвіз із ЄС: теоретично скасувати можуть, але нині це питання не розглядається

У ЄС прокоментували інформацію про можливе припинення безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. Фото: УНІАН

У ЄС прокоментували інформацію про можливе припинення безвізового режиму між Україною та Євросоюзом. Фото: УНІАН

У Євросоюзі прокоментували інформацію про можливе скасування безвізового режиму між Україною та об'єднанням. Глава підтримки України у Єврокомісії, заступник гендиректорату з питань сусідства та розширення ЄК Катарина Метернова заявила, що такий варіант зовсім відкидати не можна, однак припинення безвізу наразі навіть не на порядку денному.

«Відповім прямо: безвіз — заслужений для України, він також результат того, що Україна обрала європейське майбутнє. А отже, візова лібералізація — добрий приклад та стимул для інших країн з аналогічним прагненням», — вказала Метернова в коментарі «Європейській правді».

Проте варіант із позбавленням України безвізу зовсім відкидати не можна, адже українська сторона не повною мірою реалізувала умови його отримання.

Telegram Logo

«Ми будемо і надалі моніторити антикорупційні критерії згідно з механізмом припинення безвізу, що передбачає безперервне досягнення показників лібералізації та надання рекомендацій», — підкреслила Матернова.

Контекст. Безвізовий режим для українців у разі короткотермінових подорожей до країн ЄС і Шенгену було запроваджено з 11 червня 2017 року.

Наприкінці вересня цього року стало відомо, що деякі країни — члени ЄС обговорюють можливість обмеження безвізового режиму для низки балканських і східноєвропейських держав, серед яких і Україна, через зловживання з їхнього боку.

Коментарі

Всі новини