Facebook Pixel

В Україні ввели авіаційний збір: що це означає для пасажирів

Верховна Рада прийняла закон №2424, що вводить збір за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, який відправили або який прибув до аеропорту держави. «За» проголосували 256 народних депутатів.

Як повідомили у пресслужбі Верховної Ради, такі державні збори – це обов'язкові неподаткові платежі до Державного спецфонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь країни в міжнародних авіаційних організаціях, які здійснюються авіакомпаніями у порядку, визначеному відповідним кодексом.

Які ставки нового авіазбору?

Законом встановлюється ставка державіаційного збору в розмірі $0,5 на рейси в межах України, а на міжнародних — $2. Щодо вантажу, то за кожну тонну в межах України пасажири платитимуть $2,5, а за міжнародне перевезення — $10. Пасажири сплачуватимуть авіаційний збір так: його вартість додаватимуть окремим рядком до інших авіаційних податків і зборів, які внесено до вартості квитка. Тобто пасажири сплачуватимуть відразу авіакомпаніям, пише avianews.

Хто звільняється від сплати збору?

Збір можна не сплачувати під час:

  • перевезення вищих посадових осіб та офіційних делегацій України й інших країн;
  • перевезення товарів гуманітарної допомоги в Україну;
  • польотів, які пов'язані з проведенням робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, авіаційних та інших подій, а також санітарних авіарейсів;
  • перевезення пасажирів, що належать до категорії осіб, яких звільнено від сплати збору за законом;
  • перевезення дітей віком до двох років;
  • перевезення транзитних пасажирів;

Варто зазначити, що закон також встановлює відповідальність за порушення суб'єктами авіаційної діяльності строків сплати збору.

Контекст. У грудні 2019 року парламентський комітет з питань транспорту й інфраструктури рекомендував депутатам прийняти законопроєкт №2425. Цей документ має скасувати сплату ПДВ на внутрішні авіарейси.

Подякувати 🎉