Facebook Pixel

В перший тиждень літа українці найчастіше висловлювали гнів у соцмережах

https://thepage.ua/ua/experts/sho-take-efekt-emocijnoyi-anesteziyi

https://thepage.ua/ua/experts/sho-take-efekt-emocijnoyi-anesteziyi

Значне обурення спостерігається як до росіян, так і в критиці влади. За тиждень цей показник зріс із 25%, до 31%. Люди висловлюють невдоволення тарифами, методами мобілізації, непотрібними витратами та станом фортифікаційних споруд. Радість та надію вселяє міжнародна підтримка України. Аналітики громадської організації CAT-UA вивчили емоції та новини, що викликали їх, у період з 1 по 7 червня 2024 року.

У дні, коли масованих повітряних атак не відбувається, основним меседжем проукраїнського середовища стає критика влади. Невдоволення викликає безліч факторів: погане управління, корупція, проблеми з електроенергією та мобілізація. В останньому контексті жінки особливо критикують ініціативу створення військової поліції та практику «доносів на тих, хто ухиляється» за гроші. Також присутні загальні занепадні меседжі, такі як «війна лише для Зеленського, на ній наживаються, відправляють людей на забій».

Проблеми з енергетикою і тарифи: позиції влади слабкі

З одного боку, активно поширюються російські вкидання, які стверджують, що відключення електроенергії пов'язані виключно з метою підвищення тарифів і що електроенергія йде на експорт. З іншого боку, влада не може ефективно спростовувати ці заяви, оскільки критика звучить і від журналістів якісних медіа щодо корупції в «Енергоатомі» та інших учасників енергоринку. Зусилля щодо спростування російських фейків мало помітні, комунікація недостатньо наочна і поширена. У питанні тарифів мало пояснюється потреба непопулярних рішень. Популярні розповіді про змову НКРЕКУ з олігархами, а також про те, що влада порушила свої ж закони, що забороняють підвищення тарифів під час війни.

ТЦК: перевага, створена запуском додатку Резерв+, вичерпалася

Призначення рівненського воєнкома в Ужгород викликає насмішки в соцмережах. Гнів на ТЦК тримається, але побільшало скоріше звинувачень у тотальній корупції й нечесності, ніж у неприйнятних методах роботи. Хоча й підозр щодо других не бракувало – зокрема, на тлі смерті чергового військовозобов’язаного в ТЦК на Житомирщині, обставини якої активно з’ясовували, не без конфліктного фреймінгу.

Світова підтримка: саміт у Нормандії допомагає утримувати позиції в інфопросторі

На саміті у Нормандії приділено особливу увагу зустрічам світових лідерів, особливо Володимиру Зеленському та Джо Байдену, від яких очікувалися значні результати. Як повідомляється до вечора, президент Франції Еммануель Макрон обіцяє надати винищувачі Mirage 2000, але стало відомо і про вимогу Байдена обмежити дальність застосування американської зброї до 320 км, що викликало негативні реакції. Привітання Володимира Зеленського та ветерана ДСВ швидко поширилося у соціальних мережах, проте не набуло особливої уваги. Згодом зазначається, що Байден вибачився за затримку в наданні підтримки і радує нова допомога від США. Новинки та інформаційні джерела активно висвітлюють цю тему, а люди активно обговорюють появу «французьких інструкторів» поряд із обіцянкою винищувачів.

HIMARSами по рф одразу після отримання дозволу: Україна зберігає ініціативу і в інфополі

Відомо про миттєве використання західного озброєння безпосередньо після отримання дозволу на застосування проти Росії, з акцентом на конкретні цілі, знищені на території противника, такі як С-300, «Іскандер-М» та інші. Військові висловлюють радість у тих напрямках, де очікується наступ російських сил, наприклад, на Сумщині, беручи до уваги можливість попередніх ударів. Обговорюється реакція пропагандистів на наші атаки і особлива увага приділяється знищенню систем ППО.

Емоції проукраїнських громадян

Гнів – присутній у 31% усіх постів про війну – на росіян за обстріли та руйнування (Вовчанськ, енергетика), вперті спроби наступу, катування полонених, екоцид. У критиці влади за тарифи, підходи до мобілізації, недоречні витрати, стан фортифікацій. Також критикують світ – ігнорування Саміту миру, позиція Джо Байдена щодо України в НАТО, примус до перемовин. Зловживання ТЦК, зрадників/ухилянтів.

Радість – 20% – регулярно викликають зведення ворожих втрат, удари по тилах – нарешті й західною зброєю, волонтерські звіти, події життя попри війну. Ситуативно – День захисту дітей. Дозволи партнерів бити по РФ – найбільше від Олафа Шольца.

Тривога – 16% – окрім повітряних, викликає ворожий наступ – найбільше в перший день тижня, знеструмлення, посилення мобілізації або навпаки можливість її провалу.

Сум – 12% – окрім військових некрологів та звісток про цивільні жертви, фіксуються сплески у День пам’яті загиблих дітей та роковини підриву окупантами Каховської ГЕС.

Надія – 8% – на підтримку світу та поставки зброї – Mirage-2000, F-16 та ін., на щасливе майбутнє дітей – до Дня захисту, розвал РФ.

Гордість – 6% та Вдячність – 4% – сплеск з нагоди Дня журналіста. Також помітне виконання пісні «Україно» воїном після повернення з полону.

Сміх – 2% – помітний тренд на сміх з «ветеранів СВО», які нікому не потрібні в РФ: їх бояться, б’ють, зневажають.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉