Facebook Pixel

32 міста в Україні отримають когенераційні установки від USAID

32 міста в Україні отримають когенераційні установки від USAID

32 міста в Україні отримають когенераційні установки від USAID

USAID — Ukraine через Проєкт енергетичної безпеки у співпраці з командою Мінвідновлення, Комітетом ВРУ з енергетики та ЖКП, НКРЕКП розгортає мережу малої та середньої когенерації. Наразі вже 80 когенераційних установок (КГУ) розподілені для підприємств в 21 області України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Наразі КГУ вже отримали теплопостачальні підприємства в Чернігівській, Чернівецькій, Донецькій, Хмельницькій, Черкаській, Полтавській, Миколаївській, Кіровоградській, Рівненській, Вінницькій, Запорізькій, Житомирській, Харківській, Волинській, Херсонській, Львівській, Київській, Дніпропетровській, Тернопільської, Одеської, Сумській областях.

Quote«Теплопостачальне підприємство в Харківській області отримало 6 КГУ у березні. Після обстрілів енергетичної інфраструктури області 22 березня всі установки продовжили генерувати теплову та електроенергію для живлення об’єктів критичної інфраструктури та потреб споживачів багатоквартирних будинків. Таким чином, розподілена генерація – це потужний інструмент для підвищення стійкості систем централізованого теплопостачання, для підтримки об’єднаної енергосистеми України», — зазначив віцепремʼєр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

Загалом у межах співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та USAID «Проєкт з енергетичної безпеки» закуплено 91 когенераційну установку для 32 міст України та двох університетів. Запуск в роботу всіх установок потужністю від 50 кВт до 1500 кВт забезпечить стабільне теплопостачання для понад 1 млн. мешканців багатоквартирних будинків та близько 1000 соціальних об'єктів незалежно від планових чи аварійних відключень електроенергії.

Що таке когенерація

  • Когенерація — це одночасне вироблення електро- та теплової енергії на підприємствах теплопостачання.
  • Когенераційні установки генерують електроенергію передусім для власного споживання. Це дозволяє містам мати безперебійне теплопостачання в умовах аварійних або планових відключень електроенергії. Крім того, вироблена установками електрична енергія може відпускатися в мережу для інших споживачів, що може зменшити дефіцит в енергосистемі в пікові години.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉