Facebook Pixel

Воррен Баффет призначив наступника у своєму холдингу Berkshire Hathaway

Уоррен Баффет на випадок своєї відставки з посади гендиректора холдингової компанії Berkshire Hathaway призначив наступником чинного віцепрезидента компанії Грега Абеля.

«Директори згодні з тим, що якби зі мною щось сталося сьогодні ввечері, то Грег буде тим, хто візьме все на себе завтра вранці», — заявив Баффет, передає CNBC.

Грегу Абелю 58 років, і наразі він керує Berkshire Hathaway Energy, яка є великим постачальником електроенергії в США. Іншим кандидатом був 69-річний керівник страхового бізнесу Аджіт Джайн.

Telegram Logo

Одним із чинників, який сприяв ухваленню рішення на користь Абеля, Баффет назвав вік.

«Значення має висока ймовірність того, що він зможе керувати компанією і зберегти нашу культуру впродовж 20 років», — заявив Баффет. «У цьому світі багато розумних людей, але деякі з них роблять дуже дурні речі. Він розумний хлопець, який ніколи не зробить дурниць», — додав глава Berkshire Hathaway.

Обговорюючи бізнес-модель компанії на зборах акціонерів Berkshire, віцеголова холдингу Чарлі Мангер заявив, що «Грег збереже культуру».

Berkshire Hathaway складається з понад 60 компаній у різних галузях, як-от страхування, інвестиції, виробництво й торгівля меблями, ювелірними виробами, одягом і продовольством. Холдинг також володіє акціями майже 30 компаній, зокрема Apple, CocaCola, Visa, Amazon. Активи холдингу перевищують $600 млрд. Прибуток за підсумками 2020 року склав $45,2 млрд (- 48%).

Контекст. Кандидатура наступника обговорюється в Berkshire Hathaway з 2006 року за ініціативою самого Баффета. До відходу з компанії у 2011 році інвестори називали наступником Девіда Сокола, екскерівника Berkshire Hathaway Energy.

Довідка. Грег Абель починав кар'єру у фінансах у PWC, потім працював у компанії геотермальної енергії CalEnergy та в MidAmerican Energy. У Berkshire Hathaway він потрапив у 2000 році, коли холдинг Баффета викупив енергетичну компанію MidAmerican Energy (тепер — Berkshire Hathaway Energy).

У 2008 році Абель став генеральним директором Berkshire Hathaway Energy і обіймав цю посаду до призначення віцепрезидентом Berkshire Hathaway у 2018 році. На таку кар'єру пішло 25 років.

В останні три роки його зарплата становила $16 млн. Крім того, у 2019 і 2020 роках він отримав премії в розмірі $3 млн, а 2018 року — $2 млн. Водночас Баффет заробляє тільки $100 тис. на рік.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини